ROK SZKOLNY 2022/2023

MARZEC 2023

W Biedroneczkach poświeciliśmy czas na utrwalanie barw, mieszanie kolorów, rozwijanie kreatywności, doznania sensoryczne wzrokowe i dotykowe. Świetnie bawiliśmy się światłem i kolorem.

GRUDZIEŃ 2022

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Mikołajkowa przygoda Biedroneczek rozpoczęła się kilka dni wcześniej. Dzieci otrzymały list od Mikołaja, który znalazły w karmniku. Mikołaj zaprosił wszystkie dzieci do Teatru na przedstawienie pt. ,, Dziadek Mróz, czyli po co komu zima’’. I tak 6 grudnia wyruszyliśmy do Katowic, gdzie obejrzeliśmy przepiękne przedstawienie. Dzieci z wypiekami na twarzy śledziły co działo się na scenie. Aż przyszedł moment, kiedy Mikołaj zaprosił wszystkie Biedroneczki na scenę i podarował dzieciom prezenty. Emocje były ogromne i tak w wesołej atmosferze wróciliśmy do przedszkola. A zima jest po to, żeby jeździć na sankach, nartach, lepić bałwana i rzucać się śnieżkami.

LISTOPAD 2022

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

,,W przedszkolu dzieci już wiedzą…’’- w grupie Biedroneczek obchodziliśmy Święto Niepodległości, dzieci poznały symbole narodowe, co zaprezentowały w wierszu i piosence.

WRZESIEŃ 2022

DZIEŃ KROPKI

Wesoła Biedroneczka zgubiła swe kropeczki, dzieci pomogły szukać, przeliczały, porównywały i naklejały. Świetnie się bawiły. Na szybach pojawiły się kropki z deszczu, domalowaliśmy jeszcze troszkę farbą, obserwując ciekawy efekt plastyczny. Szukaliśmy kropek w całym przedszkolu i znaleźliśmy na ławce w szatni, na schodach, oraz na muchomorkach. To był bardzo wesoły dzień.

ROK SZKOLNY 2021/2022

MAJ 2022

Zbliża się Dzień Mamy i Taty. Biedronki przygotowują się do tej ważnej uroczystości. Oczywiście jest też czas na zabawy w ogrodzie i na spacery.

KWIECIEŃ 2022

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

“Maleńki baranek, co ma złote rożki, pilnuje pisanek na trawie z rzeżuszki. Kiedy nikt nie widzi, chorągiewką buja i beczy cichutko….Wesołego Alleluja….” Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i szyneczki oraz mokrego dyngusa życzą Biedronki.

MARZEC 2022

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Oj, czekamy na Wiosnę – czekamy z utęsknieniem Dziś wspólnie z kolegami i koleżankami z innych grup przeszliśmy uliczkami Osady Jana z wiosennymi pomponami, gaikami, balonami zachęcając Wiosnę do przyjścia do Tarnowskich Gór. Trzymamy kciuki, żeby się udało Witamy Cię Wiosno.

W sali Biedronek na parapecie jest ogródek. Dziś sialiśmy aksamitki, astry, szarłat, rzeżuchę oraz sadziliśmy cebulę. Korzystaliśmy z różnych podłoży: ziemi, waty i …wody. Teraz trzeba cierpliwie czekać, aż rośliny zakiełkują.

Wiosno gdzie jesteś? Czekamy na Ciebie z niecierpliwością. Zobacz jak ładnie pokolorowaliśmy Twój portret.

DZIEŃ KOBIET

W marcu wszystkie Kobiety- duże i małe – mają swoje święto. Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim dziewczynkom (i tym małym i tym trochę starszym) zdrowia, wielu radosnych chwil, spełnienia marzeń oraz tego wszystkiego co nazywamy szczęściem.

DZIEŃ DINOZAURA

Z małym opóźnieniem Biedronki świętowały Dzień Dinozaurów – oglądaliśmy ilustracje i film o dinozaurach oraz malowaliśmy farbami wybrane figurki dinozaurów. Na koniec bawiliśmy się zabawkowymi dinozaurach i kolorowaliśmy dinusie.

A może zostanę malarzem/malarką?? – to pytanie nurtowało dzieci z grupy Biedronki w tym tygodniu.

LUTY 2022

BAL KARNAWAŁOWY

Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce!

STYCZEŃ 2022

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Biedronki postanowiły – we współpracy z Biblioteką Miejską Filia Osada Jana – przygotować niespodziankę dla seniorów korzystających z biblioteki: zakładki do książek.

GRUDZIEŃ 2021

Wigilijne spotkanie u Biedronek

Coraz bliżej święta, dlatego Biedronki rozpoczęły przygotowania dekoracji świątecznych.

MIKOŁAJKI

Dnia 06 grudnia u Biedronek pojawił się gość – bardzo oczekiwany, w czerwonym stroju z workiem prezentów. Towarzyszył mu Elf, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikom za wizytę oraz za piękne prezenty.

LISTOPAD 2021

DZIEŃ JEŻA

Tup tup tup tupta jeż, kolce ma ten mały zwierz – dziś święto ma Jeż Biedronki kodowały z jeżem, śpiewały dla jeży piosenka, tańczyły i sprawdziły gdzie są przygotowane dla jeży miejsca do spania. Spokojnych i miłych snów jeżom życzą Biedronki.

W czwartek 11.11 jest Święto Niepodległości Biedronki już rozpoczęły przygotowania – utrwalamy hymn, rozmawiamy o polskiej fladze i polskim godle. Dziś zrobiliśmy flagę, która ma ozdobić domy dzieci.

Jesienna aura zachęca do działalność artystycznej: Biedronki stemplowały “papierowy” szalik, Trampolinek dostał parasol i mógł spacerować w deszczu , jabłka chociaż z robakiem wyglądają bardzo apetycznie a piosenka o skaczących nutkach zachęciła dzieci do spróbowania swoich sił w grze na keyboardzie.

PAŹDZIERNIK 2021

Jesień to super tematyka do zajęć plastycznych: malowanie farbami liści, dorobienie jeżowi igiełek (żeby był bezpieczny) no i wykonanie grzyba to tylko niektóre z aktywności Biedronek.

W tym tygodniu Biedronki odwiedziła pani Grażynka i przeczytała historię Pana Kuleczki, kaczki Katastrofy, osa Pypcia i muchy Bzyk-bzyk. Malowaliśmy farbkami akwarelowymi liście dębu. No i oczywiście codziennie po podwieczorku myjemy zęby.

Biedronki poznają otaczający świat: byliśmy w parku o. Kamilianów, na skrzyżowaniu,  robimy różne zadania.

WRZESIEŃ 2021

DZIEŃ CHŁOPAKA

Chłopcy obchodzili 30.09 swoje święto. Dzień rozpoczęliśmy od zrobienia kasztanowych jeżyków, a po śniadaniu uroczystość rozpoczęła się dziewczęcym “Sto lat” , wspólnymi zabawami przy muzyce m.in. “Na zielonej łące”,”Gąsienica czyli nogi stonogi”, ” Buty Basi” itp. Po obiedzie “idziemy” do kina “U Biedronek”.

Biedroneczki są w kropeczki czyli praca plastyczna z wykorzystaniem kółek różnej wielkości.

Zabawy z panią Krysią ( wesołe-smutne) oraz ćwiczenia z panią Sławą.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dziś Dzień Przedszkolaka – Biedronki rozmawiały na temat “kto jest prawdziwym przedszkolakom?”. Okazało się że wszystkie dzieci spełniają wymagania: są koleżeńskie, kulturalne, starają się być grzeczne, lubią zabawę z kolegami, lubią spacery i zajęcia w grupie itd itp. Dzieci wykonały samodzielnie dla siebie medal. Nawet przyroda cieszyła się ze święta dzieci i na spacerze widzieliśmy … wiewiórkę.

DZIEŃ PSZCZOŁY

Dziś 16.09 w przedszkolu odbyło się Święto Pszczół. Biedronki ubrane w “pszczele” kolory świętowały z wszystkimi grupami w ogrodzie przedszkolnym. Spotkanie z panem Pszczelarzem, kosztowanie miodu, zabawy z Magią Balonów, balonowe pszczoły, spotkanie z Kubusiem Puchatkiem oraz kolorowanie zakodowanych pszczół sprawiło dzieciom dużo radości Dziękujemy Radzie Dzielnicy

W przedszkolu czas szybko mija – zabawy w ogródku i w sali, zajęcia rytmiczne.

ROK SZKOLNY 2020/2021

CZERWIEC 2021

Piknik z okazji powitania lata i pożegnanie Filipka

Przedszkolna Olimpiada Sportowa Najmłodszych

Przedszkolna strefa kibica.

Dzień Dziecka na Ranczu Baranówka

Szukaliśmy dziś skarbu z mapą i kompasem, jeździliśmy konno i bryczką bawiliśmy się na świeżym powietrzu przy muzyce

Cudowny dzień!

MAJ 2021

,Jesteśmy Polką i Polakiem” – patriotyczne BIEDRONKI

MARZEC 2021

Konkurs “Moja dzielnica – Osada Jana”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ” Moja dzielnica – Osada Jana”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody ufundowała Rada Dzielnicy Osady Jana, a wszystkie prace można podziwiać na oknach Szkoły Podstawowej nr 10 budynek B przy ul. Zacisznej.

Powitanie wiosny

Dzień Kobiet w Biedronkach

“5 zmysłów mam i wszystkie znam…”

LUTY 2021

Dzień Dinozaura w Biedronkach

Bal karnawałowy

STYCZEŃ 2021

Styczeń w grupie Biedronek

Dzień Babci i Dziadka

“(…) Babciu, Dziadku najlepsi na świecie,

laurki ode mnie dziś dostaniecie!

A w tych laurkach z serca życzenia:

ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I ZADOWOLENIA!”.

GRUDZIEŃ 2020

Wigilijka Przedszkolna

Pierwszy Dzień Zimy w grupie Biedronek.
Dzieci malują do utworu “Cztery pory roku” Vivaldiego❄️☃️⛄️⛄️??‍?

Coraz bliżej Święta…

Biedroneczki w świątecznym nastroju …???

Spotkanie ze Świętym Mikołajem ?
Świąteczne przygotowania, strojeni choinki, zabawy i wesoła fotobudka ??????

LISTOPAD 2020

Konkurs muzyczny Jesień w Piosence Przedszkolnej

Dzień Misia