CZEŚĆ, JESTEM EDEK!

Dzieci z najmłodszej grupy wiekowej biorą udział w ogólnopolskim programie, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Głównym bohaterem programu jest pluszowy Miś. Naszym misiowym przyjacielem jest EDEK, który wraz z przedszkolakami u których zagości, będzie się bawić, zwiedzać przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchać bajek, czytanych przez nauczyciela i zaproszonych gości. Miś wyposażony jest w dzienniczek, w którym rodzice wspólnie z dziećmi wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, zostawiają ślad po sobie w postaci odrysowanej rączki oraz tworzą pamiątkowy rysunek dla Misia. Do tej pory wspólnie z Edkiem stworzyliśmy kodeks grupowy, poznaliśmy zasady ruchu drogowego, wspólnie szukaliśmy Pani Jesieni na spacerze oraz poznaliśmy Bruna – kolegę naszego Misia. Razem z Edkiem uczymy się samodzielności! Nie mogło zabraknąć również słuchania czytanych bajeczek!

“Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – Pszczółki biorą udział w programie!