CodeWeek 2022 to jubileuszowa, 10. edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania, potrwa od 8 do 23 października. Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca… można kodować właściwie zawsze, w każdym miejscu, niezależnie od tego, ile mamy lat. Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach. CodeWeek jest dla wszystkich!
Akcja promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu, a także innych działaniach związanych z technologią. Kodowanie i programowanie to jedne z najważniejszych kompetencji, które otwierają przed dziećmi i uczniami nowe możliwości. W CodeWeek 2021 Polska zajęła trzecie miejsce – zgłoszono aż 15 000 inicjatyw. Razem mamy szansę poprawić ten wynik i co najważniejsze przekonać się, że warto próbować swoich sił w kodowaniu i programowaniu. Mogą to być wszelkie działania związane z programowaniem, logicznym myśleniem czy umiejętnościami cyfrowymi. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, grafiką komputerową czy robotyką. Do dzieła!

NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W CODE WEEK 2022!