ROK SZKOLNY 2021/2022

MARZEC 2022

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

DZIEŃ KOBIET

LUTY 2022

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

Dnia 9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Na początku dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat pizzy oraz poznały sposób jej przygotowania. Następnie same tworzyły swoją własną pizzę na tablicy interaktywnej oraz wykorzystując materiały plastyczne 😊 Dzieci znakomicie bawiły się przy piosenkach związanych z pizzą 😊 Kodowania w tym dniu również nie zabrakło 😊

BAL KARNAWAŁOWY

We wtorek odbył się bal karnawałowy, na który dzieci z niecierpliwością czekały. Ubrani w piękne stroje oddaliśmy się karnawałowym szaleństwom. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach i konkursach. To był miło spędzony czas!

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci.

STYCZEŃ 2022

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Pracowite Mrówki składają najserdeczniejsze życzenia.

GRUDZIEŃ 2021

WIGILIJKA PRZEDSZKOLNA

Piękny jest ten czas kiedy możemy razem usiąść do wspólnego stołu i dzielić się radością. Oto cała magia Świąt – bycie razem I tak było właśnie dzisiaj. Uczciliśmy ten wyjątkowy dzień składając sobie życzenia i śpiewając kolędy. Nie zabrakło również niespodzianek dla dzieci pod choinką:)

„Pracowite Mrówki” wraz z Wychowawczyniami życzą wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

MIKOŁAJKI

ZAJĘCIA NA BASENIE

LISTOPAD 2021

ZAJĘCIA NA BASENIE

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie Pracowitych Mrówek – informacje na temat okoliczności powstania maskotki – misia Teddy Bear, Dnia Pluszowego Misia, wesołe gry, zabawy i tańce ze swoimi misiami, słuchanie wierszy i piosenek o misiach, wiadomości o życiu i zwyczajach niedźwiedzi, rysunki swoich pluszowych misiaków, przedstawienie imion swoich misiów i uczuć do nich, poczęstunek „misiowy”.

ZAJĘCIA NA BASENIE

ZAJĘCIA NA BASENIE

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości – przygotowania i obchody. W tym dniu dzieci obejrzały film edukacyjny, rozwiązały quiz utrwalając tym samym wiadomości na temat naszego kraju i symboli narodowych a także ułożyły flagę Polski według podanych współrzędnych na macie do kodowania. Następnie dzieci przygotowywały się do uroczystego odśpiewania hymnu kształtując tym samym pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA

„W suchym lesie mieszka jeż

chcesz zobaczyć – to się spiesz!

Pod gromadką liści śpi,

gdy słoneczko złote lśni”

We wtorek Pracowite Mrówki obchodziły Dzień Jeża. W tym dniu dzieci obejrzały film przyrodniczy na temat życia jeży oraz ich roli w środowisku a także dowiedziały się wielu ciekawostek z przyniesionych książeczek. Następnie w ogrodzie przedszkolnym zaśpiewaliśmy dla jeżyka piosenkę i przygotowaliśmy dla niego domek na zimę. Tego dnia towarzyszy nam zróżnicowane zabawy muzyczno-ruchowe a także zabawa z kodowaniem. Na zakończenie dzieci wykonały jeże z ziemniaków.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W piątek z okazji dnia postaci z bajek dzieci wykonały zróżnicowane, interaktywne zadania, aby sprawdzić czy są znawcami bajek i baśni Okazało się, że w Pracowitych Mrówkach mamy samych ekspertów!

ZAJĘCIA NA BASENIE

PAŹDZIERNIK 2021

PODSUMOWANIE EUROPEJSKIEGO TYGODNIA KODOWANIA – CODE WEEK

W piątek dzieci wykonały już ostatnie zadania w ramach Code Week. Były rozmowy o emocjach i budowaniu relacji a następnie tworzenie emotikon na macie do kodowania. Na koniec dzieci próbowały wykonać trwałe wieże z kubeczków wykorzystując do tego celu kolorowe karteczki.

KOLEJNE WYZWANIA CODE WEEK W PRACOWITYCH MRÓWKACH

Dzieci w zeszłym tygodniu wykonały zróżnicowane aktywności w ramach Code Week. Podzieleni na zespoły graliśmy w grę na macie do kodowania, podczas której emocji nie brakowało Kierowaliśmy w myślach rakietą, doskonaląc w ten sposób orientację przestrzenną a także tworzyliśmy obrazy według podanego wiersza i własnych pomysłów dzieci. Próbowaliśmy także odczytać zaszyfrowane hasła związane z kodowaniem.

ŚWIĘTO DRZEWA

Sadzenie drzewek na Osadzie Jana z pomocą przedszkolaków z P nr 9 oraz ich wychowawców, rodziców, rodzeństwa oraz babć i dziadków. 6 latki – Pracowite Mrówki uatrakcyjniły spotkanie wierszem „Pracowitych Mróweczek oda do drzew” oraz piosenką M. Jeżowskiej „Planeta Ziemia”. Dzieci nie tylko pomagały sądzić drzewka i je podlewać ale także bawiły się w archeologów znajdując w wykopach kamienie oraz zoologów obserwujących znalezione w wykopach robaki. Nierzadko też własnoręcznie powiększały wykop. Nasze drzewko które zaadoptowaliśmy nazywa się Rudolf… będziemy je doglądać… Dużą atrakcją była koparka której pracy dzieci mogły przyglądać się z bliska… Pogoda, humory i frekwencja dopisały. Osada Jana będzie piękniejsza, a drzewka będą rosły razem z jej najmłodszymi mieszkańcami.

LEĆ RAKIETO! CZYLI KOLEJNE WYZWANIA CODE WEEK!

Wczoraj dzieci wykonały kolejne zadanie Code Week. Na początek wspólnie tworzyliśmy wirtualną trasę dla robota podsumowując przy okazji wiadomości na temat obecnej pory roku. Następnie dzieci wykonywały rakiety według własnego pomysłu, wykazując się przy tym ogromną kreatywnością.

CODE WEEK 2021

W piątek dzieci wykonały kolejne zadania Code Week Zespołowo zagraliśmy w grę, która wymagała obmyślenia odpowiedniej strategii, aby zablokować drużynę przeciwną. Emocji tego nie brakowało Na koniec udaliśmy się w podróż rakietą, którą sterowaliśmy w myślach. Spróbowaliśmy również wersji trudniejszej dołączając elementy ruchu, gdy rakieta znalazła się na polu z kropką. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie!

KOLEJNE WYZWANIA CODE WEEK!

Dzieci z grupy przedszkolnej „Pracowite Mrówki” wykonały kolejne zadania konkursowe Code Week. Zagraliśmy w grę formatu XXL podczas której emocji nie brakowało Podsumowaliśmy wiadomości na temat Code Week a także wykonaliśmy zadania na tablicy interaktywnej.

JESIENNE RYSOWANKI

Z wiązki rysowanej oburącz wyczarujemy piękne prace.

UCZYMY SIĘ WSPÓŁPRACY Z UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

Kolejne zadanie Code Week wykonane. Dzieci w małych zespołach poprzez grę doskonaliły swoją pamięć układając wieże z kubków według określonej kolejności. Następnie dzieci wspólnie konstruowały wieże według własnych pomysłów a na koniec wykonywały magiczne kolorowanki.

CODE WEEK 2021

Wczoraj oficjalnie rozpoczęliśmy udział w tegorocznym Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week 2021! Na początek odnaleźliśmy nasze przedszkole na mapie wydarzeń a następnie omówiliśmy pracę programisty i pojęcia związane z kodowaniem. Na rozgrzewkę dzieci w małych zespołach ułożyły puzzle a następnie wykonały przepiękny plakat Jesteśmy gotowi na kolejne aktywności!

JESIENNE KODOWANIE

Jesienne zabawy z kodowaniem Pracowitych Mrówek.

WRZESIEŃ 2021

LAS W SŁOIKU

W ramach projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty” dzieci stworzyły dzisiaj własną kompozycję lasu w słoiku z naturalnych okazów 😊 Oto przepiękne efekty ich pracy.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzisiaj każdy przedszkolak miał swoje święto, dlatego uczciliśmy wspólnie ten dzień tańcem i piosenką w ramach akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką” zorganizowanej przez Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, który stanowił znakomitą okazję do odkrywania talentów wśród naszych przedszkolaków. Towarzyszyły nam tego dnia zabawy muzyczno-ruchowe w wersji polskiej i angielskiej oraz mnóstwo kolorowych kropek Dzieci poznały również historię dziewczynki o imieniu Vashti, dzięki której dzień ten nabrał innego znaczenia. Dziękujemy dzieciom za pokaz swoich talentów oraz przekazanie ciekawostek na temat grzybów, dinozaurów oraz interesujących miejsc wakacyjnego wypoczynku. Teraz wiemy już wszystko! Nie mogło zabraknąć również pamiątkowych zdjęć i magicznych kolorowanek.

DZIEŃ PSZCZOŁY

MRÓWKOWA MOTYLARNIA

Poniedziałkowy dzień był zaskakujący i pełen radości, ponieważ udało nam się przywitać nasze grupowe motyle Długo czekaliśmy na tę piękną chwilę. Bella i Clio wyruszyły w świat, ale czekamy jeszcze na Riki, naszego ostatniego motylka. Rozpoczęliśmy również naszą przygodę z kodowaniem wykonując proste zadania programu Uczymy Dzieci Programować.