ROK SZKOLNY 2020/2021

MARZEC 2021

Pierwszy dzień wiosny w Pracowitych Mrówkach
„Wiosna, wiosna!
Tak piękna i radosna!”
Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu dzieci spędziły w sposób wyjątkowy. Wiosenne i kolorowe stroje wprawiały wszystkich w pozytywny nastrój i zachęcały do wspólnych zabaw, których w tym dniu nie brakowało. Wspólnym śpiewem i zabawami muzyczno-ruchowymi próbowaliśmy przywołać nową porę roku po czym wyruszyliśmy radosnym korowodem w pobliżu przedszkola. Dzieci obejrzały film o zwiastunach wiosny i zmianach zachodzących w przyrodzie, wzbogacały wiedzę ciekawostkami o owadach, które mogły również zobaczyć. I w końcu nadszedł ten moment, gdzie dzieci doczekały się spotkania z Panią Wiosną! To był wspaniały dzień, który zakończył się pracą plastyczną i wiosennymi zabawami z kodowania ?

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Dzień Świętego Patryka rozpoczęliśmy od tańca irlandzkiego, zabawy integrującej grupę z chustą i zielonymi piłeczkami. Następnie doznania sensoryczne z sokiem owocowym-smak, węch, wzrok. Wzbogaciliśmy wiedzę o otaczającym nas świecie, zrobiliśmy prace plastyczna ze złotymi monetami odnalezionymi na końcu tęczy. Cały dzień panowała wesoła atmosfera.

Konkurs

Grupa ,,Pracowite Mrowki’’ bierze udział w ogólnopolskim wielkanocnym konkursie kulinarnym: ,,MAZUREK JAK MALOWANY’’.

Celem konkursu jest : przybliżenie dzieciom tradycji wielkanocnych, rozbudzenie zainteresowań kulinarnych, wdrażanie do samodzielności, zachęcanie do poznawania nowych smaków, wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny, integrowanie dzieci, uczenie zgodnej współpracy.

Zapraszamy społeczność przedszkolną do głosowania na fb na nasz ,,MRÓWECZNIK’’- szczegóły wkrótce.

Kodowanie w Pracowitych Mrówkach

Kolejne, zróżnicowane aktywności z kodowania związane były z ustaleniem elementów niezbędnych do budowania naszej odporności i stworzenia odpowiedniego kodu. Nie zabrakło również zadań związanych z tematyką dinozaurów, podczas których dzieci układały „dinozaurowe” sudoku i ćwiczyły swoją pamięć. Marzec bywa przewrotny ze względu na zmieniającą się pogodę, dlatego też następne aktywności dotyczyły zmiennej, marcowej pogody. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak wygląda obieg wody w przyrodzie i dlaczego ma ona tak istotne znaczenie Brawo Mrówki za rewelacyjne wykonanie wszystkich zadań!

Dzień kobiet w Pracowitych Mrówkach!

„Dzień kobiet! Dzień kobiet!

Niech każdy się dowie,

że dzisiaj święto dziewczynek!”

W tym szczególnym dniu każda dziewczynka mogła poczuć się wyjątkowo Nie zabrakło miłych słów, życzeń oraz upominków wręczonych przez chłopców.

Doskonalimy pracę w zespołach-nasza planeta, pojazdy którymi planujemy zwiedzać świat i nie tylko. A najbliższą okolicę najchętniej zwiedzamy pieszo.

LUTY 2021

Dzień Dinozaura

W piątek 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura, podczas którego dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o dinozaurach, poznały ich nazwy oraz rodzaje. Dodatkowo przedszkolaki poznały na czym polega praca paleontologa a następnie sami mogli zamienić się w Małych Odkrywców. Nie zabrakło w tym dniu zabaw matematycznych, muzyczno-ruchowych a także zabawy w języku angielskim. Na koniec dzieci tworzyły swoje wymarzone dinozaury i otrzymały pamiątkowe medale. To był wspaniały dzień!

Zakodowany Dzień Kota w Pracowitych Mrówkach

Kolejne aktywności z kodowania przeznaczone dla dzieci związane były z dniem kota Dzieci opowiadały o swoich kotach a na koniec wykonały kocie maski.

Walentynki

Z okazji Walentynek dzieci wykonały piękne kartki walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek z grupy, które następnie zostały wrzucone do naszej skrzynki walentynkowej. Nie zabrakło w tym dniu również tematycznych aktywności z kodowania. Dzieci podzielone na dwa zespoły próbowały odkodować ukryte walentynkowe obrazki. To był bardzo miły dzień!

Kodowanie w Pracowitych Mrówkach

Kolejne zadania z kodowania wykonywane przez dzieci związane były z poznawaniem nowych pojęć, takich, jak np. „algorytm”. Wspólnie szukaliśmy znaczenia tego słowa w codziennych aktywnościach i udało się, pojawiło się wiele wspaniałych pomysłów, które zostały potem przedstawione na rysunkach. Dzieci poznały także nowy sposób kodowania – kod binarny – za pomocą którego można również odkrywać ukryte obrazki przy pomocy „0” i „1”. Dzieci poradziły sobie z tymi zadaniami znakomicie! Ponadto z okazji dnia pizzy, dzieci za pomocą kolorowych kubeczków ułożyły ogromną pizzę na macie do kodowania

Bal karnawałowy

STYCZEŃ 2021

Dzień Babci i Dziadka

GRUDZIEŃ 2020

Przedstawienie Jasełkowe

Wesołych Świąt życzą Pracowite Mrówki ? – fotorelacja z jasełek ??

????NAGRODZONA W KONKURSIE ?????
Maja z grupy Mrówek??
Serdeczne gratulujemy Mai otrzymania II miejsca w regionalnym konkursie na Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Herbach ?
Uczymy Dzieci Programować
Świąteczne kodowanie w wykonaniu Pracowitych Mrówek ?
Magiczny Dywan
Zabawy ruchowe z wykorzystaniem magicznego dywanu ????

Tydzień Bajek Polskich

Ostatnią postacią z bajki, którą dzieci poznały w zeszłym tygodniu w ramach projektu edukacyjnego był Miś Kudłatek. Wspólnie z tytułowym bohaterem udaliśmy się do parku poznając żyjące tam zwierzęta a także omówiliśmy zasady właściwego zachowania się w tym miejscu. Z kolei ostatnie zadanie będące jednocześnie podsumowaniem projektu dotyczyło napisania listu. Jak się okazało ulubionym bohaterem naszych przedszkolaków został Miś Kudłatek, do którego wspólnie napisaliśmy list ?Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ?

Program Przyjaciele Zippiego Uczymy się jak utrzymać przyjaźń, jak rozwiązywać konflikty z przyjacielem oraz jak radzić sobie z odrzuceniem i izolacją. Potrafimy powiedzieć kilka zdań o swoim przyjacielu ☺️

Basen

Zakodowana Barbórka

W poniedziałek dzieci poznały wiele ciekawostek na temat święta górników czyli Barbórki. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny odnośnie pracy górników i wysłuchaliśmy legendy o Skarbniku. Następnie dzieci wykonały quiz podsumowujący, w którym nie zabrakło aktywności z kodowania 🙂

Uczymy Dzieci Programować

Nasze ostatnie zabawy związane z kodowaniem dotyczyły układania kolorowych kubeczków według podanej instrukcji a także odkodowania ukrytego parasola za pomocą poszczególnych współrzędnych. Dzieci oczekując na przybycie Świętego Mikołaja również wykonywały zróżnicowane aktywności 🙂

Tydzień Bajek Polskich

Bolek i Lolek to kolejna bajka, którą dzieci miały możliwość oglądać w ramach projektu „Tydzień Bajek Polskich” Wspólnie z dziećmi omówiony został odcinek przewodni pt. „Deszczowe wakacje” a następnie przedstawiane były indywidualne sposoby na nudę ? Dzięki temu wszystkie zgromadzone pomysły zostały zamknięte w magicznym słoiku ? Kolejne zadania dotyczyły ułożenia obrazków w odpowiedniej kolejności a także wykonania mapy pogody ?

Spotkanie z Mikołajem

LISTOPAD 2020

Tydzień Bajek Polskich

W ramach projektu edukacyjnego „Tydzień Bajek Polskich” dzieci poznały kolejnych bohaterów, którymi byli Kucharz Bartolini i Smok Wawelski. Na początek wykonaliśmy proste ćwiczenia oddechowe z muchomorkiem a następnie obejrzeliśmy odcinek przewodni „Porwanie Baltazara Gąbki – w zbójeckim obozie”. W kolejnym zadaniu dzieci liczyły smoki i próbowały odnaleźć na mapie trasę od Krakowa do Tarnowskich Gór. Na koniec dzieci wykonały „smoczą” pracę plastyczną 😀

Dzień Pluszowego Misia

Basen

Tydzień Bajek Polskich

W ramach projektu edukacyjnego „Tydzień Bajek Polskich” dzieci poznały pierwszego bohatera, którym jest Reksio. Dzieci utrwaliły nazwy instrumentów i obejrzały odcinek bajki „Reksio – Kompozytor”, ponieważ całość spotkania opierała się na zabawach muzyczno-ruchowych i rytmicznych. Bawiliśmy się tego dnia znakomicie! 🙂

Zabawy z GENIBOT’EM

Dzięki uprzejmości autorów programu Uczymy Dzieci Programować nasze przedszkolaki miały możliwość poznać nowego robota – GENIBOT’A. Wspólnie poznawaliśmy jego funkcje a następnie wykonywaliśmy zadania z wykorzystaniem maty do kodowania. Dzieci samodzielnie programowały trasę robota i przesyłały miłe przesyłki kolegom i koleżankom z grupy 🙂

Konkurs Poezji Dziecięcej