CZERWIEC 2019

Mama czyta i nie tylko

Nasze mamy zawsze potrafią nas zaskoczyć. Kolejne czytanie dzieciom zakończyło się wykonaniem wspaniałej pracy techniką origami. Bohaterka Sowa zostanie już u nas na zawsze. Dziękujemy mamie Lenki 🙂

Dzień Dziecka

Mimo upałów wyjazd wspaniały na Ranczo Baranówka . Takich atrakcji jeszcze nie mieliśmy… zobaczcie sami. Okazało się, że znamy się na mapie i kompasie, jesteśmy dzielnymi taternikami i jeźdźcami oraz …co najważniejsze dobrze nam ze sobą.

Spędzamy czas

Nieważne czy w sali, na dworze, solo czy w duecie. Życie jest jest piękne gdy się żyć umie, gdy jedno serce drugie rozumie :)) U nas tak jest. I jeszcze jak w wierszu: Tak się nudziłem gdy byłem sam, teraz przyjaciół dobrych mam. Dobra zabawa zawsze się uda, już teraz nie wiem co to jest nuda. I tak trzymać ! Przyjaciele to w życiu podstawa. Są jak Anioły:) A w życiu tak ich niewiele więc trzeba cenić to co mamy.

Mikroskop

Pod mikroskopem niewidzialny świat staje się dla nas realny. Odkrywamy różne dziwne rzeczy w naszym otoczeniu. Najpierw jednak trzeba ich poszukiwać a potem zbadać. Praca badawcza jest bardzo interesująca i wciąga nas niessssamowicie. Uwierzcie i spróbujcie sami.

Mama Marty

Mama Marty… tak bardzo cenimy czas, który poświęcają nam nasze mamy, na czytanie i zabawy z nami, zupełnie dla nas nowe. Fajnie, że mamy Takie Mamy :))

Mamy sukces!

Hania Ochman zdobyła II miejsce na konkursie papieskim. Gratulujemy i życzymy Hani dalszych sukcesów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wszystkie prace były bardzo ciekawe i samodzielne.

KWIECIEŃ 2019

Spotkanie z Policją

Powiatowa Komenda Policji. Zobaczyliśmy jaka to ciężka praca. Zawsze pomagają w trudnych sytuacjach. Nawet byliśmy w CSI Kryminalne Zagadki TG. Mierzyliśmy odległości, sprawdzaliśmy stan prowadzącego pojazd, widzieliśmy jak ważne są psy policyjne…i nie da się opowiedzieć ile zadań mają przed sobą. Wiemy kto nam pomoże i tak jak uczyliśmy się w przedszkolu ….jak i gdzie szukać tej pomocy.
Dobrze,że jesteście z nami. P.S. DZIĘKUJEMY!

Decoupage

Decoupage bez tajemnic. Dzieci lubią różną aktywność artystyczną m.in. decoupage.

Pisanki i Zajączki 🐣🐰

Czyli zwyczaje Wielkanocne.
Czas Wielkanocnych przygotowań dotyczy także najmłodszych. Pracowite Mrówki z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonały kosz pełen pisanek a także papierowe zajączki. Dzieci ćwiczyły przy tym nie tylko sprawność manualną, lecz także wyobraźnię, cierpliwość i zachowywanie porządku na stanowisku pracy.
Jako, że symbolem tego świątecznego czasu jest jajko, nie mogło zabraknąć ciekawych eksperymentów z jego wykorzystaniem. Jak odróżnić które jajko jest surowe, a które ugotowane? Jak zachowa się jajko w wodzie o różnym stopniu zasolenia? Jak oddzielić żółtko od białka? A także jak sprawić, by ugotowane jajko „weszło” do butelki, gdy otwór jest za wąski??
Mrówki już znają odpowiedzi na te wszystkie pytania😉😉😉

Już przybyła wiosna i słoneczko świeci!

Czas sadzić roślinki moje drogie dzieci!
W tym tygodniu Mrówki podjęły wysiłek założenia przedszkolnej hodowli roślin. Choć obawy czy cokolwiek nam wyrośnie były duże, jednak czas pokazał, że były też całkowicie niepotrzebne. W poniedziałek zasialiśmy rzeżuchę, kiełki i cebulę, a także rozpoczęliśmy hodowlę fasoli. Dzieci samodzielnie dobrały się w grupy i przygotowały słoiki do hodowli. Obserwacje rozwijającej się fasolki rysowały w założonych przez siebie dzienniczkach. Dodatkiem specjalnym do czwartkowego podwieczorku były nasze kiełki i rzeżucha. Każdy z radością kosztował smakołyków, które przecież rosły na naszych oczach. Wiosna zagościła więc nie tylko za oknem, ale także na naszych talerzach 😁

MARZEC 2019

Ekologia ważna jest, 
Niechaj zniknie każdy śmieć!
Ziemia zielona planeta, 
Jej czystość ważna dla każdego człowieka!

Miniony tydzień w grupie Pracowite Mrówki był przepełniony treściami ekologicznymi. Wspólnie szukaliśmy rozwiązań, by nasza planeta jak najdłużej pozostała zieloną wyspą

https://youtu.be/_SKe11ntnGc ).

Rozmowy dotyczyły kwaśnych deszczów, czystego powietrza, a także segregowania śmieci i recyklingu. Podsumowaniem tygodnia było mrówkowe „sprzątanie świata”. Zaopatrzeni w worki na różne rodzaje odpadów i w gumowe rękawiczki, wyruszyliśmy w głąb osiedla… okazało się, że w naszej okolicy jest co sprzątać. Ochoczo więc wzięliśmy się do pracy 😁
W małych grupach dzieci przygotowały EKOludki (zabawkowe ludziki z odpadów), a także plakaty Ziemi, za której czystość i porządek odpowiedzialny jest przecież każdy z nas!!
Praca w małych zespołach była świetną okazją do szukania wspólnych rozwiązań, do przeprowadzania ciekawych rozmów, a także do szanowania zdania kolegów i koleżanek, nawet, gdy w każdej z grup najlepszych pomysłów było aż kilka 😂.

„Wsiądźmy razem do naszej rakiety,

Polećmy zobaczyć wszystkie planety…”
W tym tygodniu Pracowite Mrówki poznawały Kosmos 🙂
Dzieci miały okazję zobaczyć prezentacje i filmy dotyczące Układu Słonecznego, które oglądały z niezwykłym zaciekawieniem, a także samodzielnie wykonały pracę plastyczną – rakietę poruszającą się pomiędzy planetami i gwiazdami. Na zakończenie kosmicznego tygodnia same przebrały się za Ufoludki, by móc dotknąć Słońca 😉
Zabawą tygodnia okazało się „Biegnie, biegnie mały Ufuś” 😂, a towarzysząca nam piosenka do posłuchania w linku 😉
Mamy czytają ciąg dalszy
Kolejna mama zagościła u nas czytając piękne bajki. Dziękujemy 🙂
Pomysły na nudę
Pomysły na nudę mamy zawsze niezależnie od pogody. Czy to na dworze, czy w sali zawsze jest ciekawie!
Pierwszy Dzień Wiosny
Wszyscy żegnaliśmy Zimę prosząc Wiosnę aby przyszła niosąc ze sobą słońce i ciepło 🙂
Filharmonia
Nie tylko Filharmonię możemy podziwiać. W naszej grupie rosną też muzyczne gwiazdy. Wspólne granie podobało się wykonawcom i słuchaczom. Brawa dla Lenki zapraszamy innych do prezentowania swoich umiejętności a wiemy, że jest jeszcze kilkoro zdolnych młodych ludzi w naszej grupie 😀
Chiny

Wycieczkę dookoła świata zakończyliśmy w Chinach. Oglądaliśmy filmy i wiemy, co potrafią i jak ciężko czasami pracują, przeźrocza i papierowe 🙂 zdjęcia. Ryż, jedwab, papier, porcelana…A potem pałeczki , smakołyki i herbatka jaśminowa.

Czytamy 🙂

Dobre Maniery to ważne. Czyta nam o tym nasza Pani ale i koledzy nam czytają. Postaramy się czytać wszyscy!

 

„Ciepłe, zimne, miękkie, twarde, 

Dłonie wszystko dotykają.

Aby sprawdzić, co jest jakie, 

Poprzez dotyk wyczuwają.”
/J.Wybieralska/
Między nauką o różnych ciekawych zakątkach świata, w tym tygodniu naszym Mrówkom umilała czas gra w dotykowe koszyczki. Wiele radości towarzyszyło wyszukiwaniu par przedmiotów ukrytych w koszyczkach posługując się jedynie zmysłem dotyku.
Zabawa ta doskonale rozwija wrażliwość dotykową dzieci, a także pobudza wyobraźnię. Podobne koszyczki można przygotować do zabaw w domu, wyszukując pary przedmiotów spośród przedmiotów użytku codziennego. Świetna zabawa gwarantowana!!
Wiosnę przywoływaliśmy tworząc pracę plastyczną „Wiosenne kwiaty”, a muzycznie towarzyszyła nam piosenka „Moja planeta” Majki Jeżowskiej.
Źródło:  https://youtu.be/cZ-nwKdwPc4

Dzień Kobiet

Cóż lepszego od spacerów?
Mam już dość tych komputerów!
Więc już dłużej nie zwlekam,
szybko na dwór uciekam!
Korzystając z pięknej, słonecznej pogody dzieci często przebywają na świeżym powietrzu. Spacerując po okolicy szukają pierwszych oznak wiosny, a także spędzają czas na przedszkolnym placu zabaw. Pracowite Mrówki lubią także bawić się wspólnie w zabawy powtórkowe m.in. w „1,2,3 baba jaga patrzy”. Zabawie towarzyszy śmiech, a na zdjęciach zaobserwować można piękne i wymyślne pozy przedszkolaków zastygłych przed spojrzeniem „baby jagi”.

Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się, gdy patrzę! 🙂

W tym tygodniu Pracowite Mrówki pogłębiały swoją wiedzę między innymi o wiadomości związane z teatrem. Jako posumowanie dzieci same wykonały papierowe pacynki i przedstawiały wymyślone przez siebie mini spektakle. Mrówki miały także okazję tworzyć kolorowe plamy. Mieszając trzy barwy podstawowe, dzieci uzyskiwały nowe kolory o różnym nasyceniu. Ożywione poprzez domalowanie elementów barwne plamy stworzyły Rodzinki Kolorów.
To był wspaniały tydzień!

LUTY 2019

Mali Artyści

Dzisiaj Pracowite Mrówki zamieniły się w prawdziwych artystów, ponieważ tworzyli kolorowe, piękne dzieła 🙂 Zabawy nie było końca! Dzieci same organizowały sobie pracę i dbały o porządek. Na końcu wspólnie oglądaliśmy wszystkie prace, które powstały 🙂

Dogoterapia

Zawsze dobrze się bawimy i uczymy z Fado 🙂

Bal karnawałowy

Tarnogórscy Nobliści 2019

STYCZEŃ 2019

Dzień Babci i Dziadka

PRZYJACIELE ZIPPIEGO

Basen

GRUDZIEŃ 2018

Wigilijka

Zajęcia plastyczne

Mikołajki

Mikołaj jak marzenie a Elf brak słów… cudowny!!! Zadania świetne do wykonania, wspólne tańce i piosenki. A co uciechy z graniem kapeli! Sami multiinstrumentaliści 🙂 DZIĘKUJEMY! 🙂

Zajęcia plastyczne

Piękne zajęcia plastyczne z tatą Milenki. Drewno , farby, fantazja do ozdoby i tata, który pomoże to szansa na sukces :))

LISTOPAD 2018

Dekorowanie pierników

Pierniczki łączą pokolenia i sprawiają, że czujemy nadchodzące Święta. Dziękuję Wam, że tu byliście 🙂

Jesienna olimpiada sportowa