ROK SZKOLNY 2021/2022

MARZEC 2022

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W ,,Pszczółkach” powitaliśmy wiosnę, były tańce, wierszyki, orkiestra, oraz wiosenny spacer z kwiatami. A wszystko w radosnym, wiosennym nastroju.

LUTY 2022

BAL KARNAWAŁOWY

STYCZEŃ 2022

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Szanowne Babcie i drodzy Dziadkowie, życzymy Wam pięknego świętowania ze swoimi Wnuczętami w zdrowiu i radości. Całym sercem Was kochamy i całusy przesyłamy-,,Pszczółki”.

GRUDZIEŃ 2021

WIGILIJKA

Radosnych Świąt w zdrowiu i spokoju, w gronie rodzinnym oraz wśród przyjaciół życzą Pszczółki.

MIKOŁAJKI

,, Święty Mikołaju na Ciebie czekaliśmy, przez zmarznięte okno ciągle spoglądaliśmy…..aż się doczekaliśmy.”

LISTOPAD 2021

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

,,Dzień pluszowego misia, wiemy o tym nie od dzisiaj…” W grupie Pszczółek rozpoczęliśmy od pieczenia drożdżowych bułeczek z czekoladą, później była sesja zdjęciowa, zabawa z misiami, krótki spacer, pyszny obiadek…. oraz drzemka z ulubioną przytulanką.

DZIEŃ JEŻA

,,Krótkie nóżki, długi ryjek ostre kolce ciało kryją. Cóż to za groźny zwierz? To jest malutki jeż.” Dzień jeża w grupie Pszczółek był wyjątkowo udany, a to za sprawą jeżyków, które wykonali rodzice wspólnie z dziećmi. Serdecznie dziękujemy. Dużo emocji budziło poszukiwanie jeża w ogrodzie przedszkolnym, a ponieważ pogoda sprzyjała to wybraliśmy się na przejażdżkę pociągiem.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Akademia z okazji Święta Niepodległości. Pszczółki były bardzo eleganckie i podekscytowane. Emocji było wiele, dlatego zrobiliśmy jeszcze zawody małych konstruktorów i zrelaksowaliśmy się na magicznym dywanie.

Co tam u Pszczółek? Jak przystało na pasowanych już przedszkolaków ćwiczymy, śpiewamy, spacerujemy, wykonujemy zadania w kartach pracy i czasem się bawimy. A wszystko to w przyjaznej atmosferze i dobrym nastroju.

WRZESIEŃ 2021

POWITANIE JESIENI

Do ,,Pszczółek ” przyszła Pani Jesień z pełnym koszem… Zaprosiła nas do wykonania zadania w kartach pracy ,,suknia pani jesieni w kolorowych liściach” oraz zaproponowała wierszyk pt.,,Idzie jesień”

,,Idzie łąką, idzie polem. Pod złocistym parasolem. Gdy go zamknie, słońce świeci, gdy otworzy, pada deszcz. Kto to taki? Czy już wiecie ? Tak! To jesień jest.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Grupa ,, Pszczółek’’ z okazji Dnia Przedszkolaka zwiedzała przedszkole i tak dotarliśmy nad morze, gdzie każdy wybrał swoją wyspę, nazbierał słoików miodu od pszczółek, pozamiatał liście, a na koniec zabawy z wykorzystaniem interaktywnego dywanu zabijaliśmy balony. Radośnie wróciliśmy do swojej sali, gdzie dobrze było odpocząć w towarzystwie przedszkolnego przyjaciela.

Dzień Pszczelarza – bawiliśmy się wyśmienicie, a miód był wyjątkowo słodki.

Adaptacja w grupie ,,Pszczółek’’-śpiewamy, tańczymy, rysujemy, lepimy, ćwiczymy, czytamy, spacerujemy. Coraz bardziej lubimy robić to wspólnie. Tak rozpoczynamy przedszkolną przygodę.

ROK SZKOLNY 2020/2021

CZERWIEC 2021

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 25.06 „Pszczółki” wspominały miniony rok szkolny – były rozmowy, tańce, śpiewy,zabawy, słuchanie „Pana Kuleczki” ♥️. Przypomnieliśmy sobie wiele wzruszających momentów i chwil pełnych radości, zadumy. Nagrodami za „pracę” w trakcie całego roku oraz za nabycie nowych umiejętności były dyplom i … książka.
„Pszczółki” 🐝🐝🐝 życzą – całej społeczności przedszkolnej i nie tylko – udanych wakacji 🏖️🏞️🌇☀️😎

DZIEŃ TATY

Dziś 23.06 jest wielkie święto – Dzień Ojca Wszystkie Pszczółki życzą Tatusiom dużo zdrowia, radości z czasu spędzanego z Dziećmi i pięknego dnia.

Pszczółki trenują nawlekania koralików, niby prosta czynność ale …trzeba trafić do dziurki.

Przedszkolna Olimpiada Sportowa Najmłodszych

Na łące u Pszczółek pojawiły się MOTYLE Praca plastyczna z wykorzystaniem farb plakatowych.

MAJ 2021

DZIEŃ MAMY

Kochana Mamo w dniu Twego Święta każda Pszczółka o Tobie pamięta. Wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia i moc radości w Dniu Mamy życzą przedszkolacy z Pszczółek.

ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZOŁY

Pszczółki świętują Światowy Dzień Pszczoły – w końcu nazwa grupy zobowiązuje Dbajmy o wszystkie pszczoły i inne owady.

W Królestwie Pszczółek wybudowano zamki w różnych kolorach…. – praca plastyczna

KWIECIEŃ 2021

Kwietniowy spacer

Język angielski z p. Martynką- utrwalenie części ciała, figur i kolorów

Poznajemy zawody z p. Martyną

Pszczółki lubią książki i wiedzą że należy o książki dbać, dlatego zrobiły dla swoich książek ZAKŁADKI

Rytmiczne zabawy z panią Krysią

MARZEC 2021

Konkurs „Moja dzielnica – Osada Jana”

Pszczółki przygotowały wspólną pracę na wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny „Moja dzielnica Osada Jana”.

Wielkanoc się zbliża – trzeba ozdobić jajko

Powitanie wiosny

W poniedziałek 22.03 wszystkie działalności dzieci ukierunkowane były na. … WIOSNĘ. Dzieci wykonały pracę plastyczną „Krokus”, zatańczyły „Wiosenkę”Beaty Wapińskiej,zaśpiewały piosenkę „Wybiegł zając z lasu”, a podczas spaceru Pszczółki szukały oznak wiosny. Wiosno czekamy na Ciebie ?????

Mali ogrodnicy to My Dziś Pszczółki razem z panią Małgosią i panią Justynką zorganizowały „ogródek na parapecie”. Porównywanie wyglądu nasion(rzeżucha, burak, pomidory, aksamitki, owies, cynie, astry, fasola, cebula) oraz sposobów sadzenia(ziemia, wata, gaza) było bardzo ciekawe i pouczające. Dzieci zabrały do domu zasianą rzeżuchę – o którą muszą dbać sami. A gdy rzeżucha urośnie wzbogaci dziecięcy jadłospis.

Dziś Pszczółki lepiły z plasteliny zwierzęta z gospodarstwa rolnego – to było przyjemne choć trudne zadanie.
W Gospodarstwie u Pszczółek jest pięknie.

Dzień Kobiet

Wszystkim Kobietom- tym małym i tym dorosłym – Pszczółki życzą szczęśliwego Dnia Kobiet

LUTY 2021

Zaczarowany ołówek mam, wszystkie rysunki rysuję sam – Pszczółki trenują rysowanie, kolorujemy kredkę.

„Dzień Kota”

Mieliśmy lepić bałwana ze śniegu. Niestety śnieg stopniał, dlatego powstały bałwanki z plasteliny. Czy krzesła mogą być instrumentem?! Czy krzesła pomagają w  zrozumieniu dźwięku wysokiego i niskiego. To były niektóre zadania podczas rytmiki. Piątkowe zajęcia z p. Sławą.

Bal karnawałowy

Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce…

STYCZEŃ 2021

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka życzymy Babciom i Dziadkom sto lat! Kochamy Was!

GRUDZIEŃ 2020

Świąteczny obiad u Pszczółek ?

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 08.12 odbyło się Pasowanie Pszczółek na przedszkolaków. Piosenkami, wierszami, tańcami dzieci udowodniły, że mogą stać się częścią społeczności Akademii Przedszkolaka. Na zdjęciach chwila przed rozpoczęciem uroczystości oraz … słodki poczęstunek po imprezie. Brawo Pszczółki ???

Zabawy z Elfem Alicją – już słychać dzwonki sań Mikołaja zaraz spotkanie z ?

LISTOPAD 2020

Konkurs muzyczny

Wiewiórka Basia zaprosiła wszystkie Pszczółki do konkursu muzycznego „Jesień w piosence przedszkolnej”. Dzieci wystąpiły indywidualnie lub zespołowo. W nagrodę mali artyści otrzymali dyplomy, lizaki i cukierki. Wiewiórce Basi ?️bardzo się występ podobał- Brawo ???

Dziś mały pluszowy miś poprosił Wróżkę, żeby spełniła jego największe marzenie. Miś chciał stać się prawdziwym niedźwiedziem.Podczas przemiany futro niedźwiedzia pokryły jednak białe plamki. Pszczółkom żal zrobiło się niedźwiedzia i malując paluszkiem pokryły białe plamy brązową farbą ??️?

Dzień Misia

Plastelinowe zabawy Pszczółek czyli poznajemy nową technikę plastyczną 🙂

Jesienne malowanie czyli szukamy grzybów – Pszczółki trenują malowanie farbami pędzlem ?‍???️

Dzień Jeża

We wtorek 10.11 Pszczółki świętowały Dzień Jeża. Dzieci poznały zwyczaje jeży, sposób ich odżywiania i obrony przed zagrożeniami. Spokojnymi piosenkami zachęciły jeże do snu. Na zakończenie wykonały wspólną pracę plastyczną – oczywiście jeża z kolcami – z wyciętych z kolorowego papieru dłoni przedszkolaków. Pszczółki życzą wszystkim jeżom spokojnego snu ??️

Listopadowy spacer, poobiednia drzemka, „grzybkowe” zabawy- wesołe i smutne podczas rytmiki ??

PAŹDZIERNIK 2020

Zaglądamy do Pszczółek, a tam?
Przypominamy sobie Dary Jesieni ???i wykonujemy zadania przy stoliczkach, bawimy się wspólnie budując zamki i domy z klocków, a także obserwując pogodę za oknem w zabawie ćwiczymy chodzenie pod parasolami ?.
Dzieci świetnie bawiły się wyciągając z czarodziejskiego woreczka wskazane przez nauczyciela przedmioty rozpoznając je wyłącznie za pomocą zmysłu dotyku. Kasztany, szyszki i mięciutkie pompony stanowiły niemałe wyzwania dla Przedszkolaków, jednak wszyscy świetnie dawali sobie radę.
Brawo Pszczółki !!! ??
ZAJĘCIA DODATKOWE
Dziś Pszczółki miały po raz pierwszy rytmikę z p. Krystyną Bytomską – poznaliśmy piosenkę „Maluch” ???
Rozpoczęliśmy także zajęcia ogólnorozwojowe z p.Dobrosławą Habraszką. „Chociaż na grzbiecie jeżyk kolce ma to każde z dzieci lubi go jak ja”- podczas zajęć plastycznych Pszczółki dorysowywały ołówkiem jeżowi kolce.
Pszczółki podczas nauki i zabawy, a także Dzień Chłopaka w tej grupie.

WRZESIEŃ 2020

Pierwszy spacer

Pszczółki dziś wybrały się na swój pierwszy spacer ??????
Sami zobaczcie jak świetnie sobie poradziły ???

 

CZERWIEC 2019

Na dywanie siedzi jeż? 🙂

W naszym przypadku akurat to się sprawdziło, ponieważ mieliśmy przyjemność gościć Pana Wiktora z jeżykiem o imieniu Smolik. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda jeż hodowlany oraz wysłuchać o nim wielu ciekawostek. Pan Wiktor opowiedział Maluszkom, w jaki sposób należy się opiekować jeżykiem oraz czym karmić. Dzieci były zachwycone! 🙂 Dziękujemy! 🙂

W naszym ogródeczku sadzonek mamy wiele,

Teraz musimy o nie dbać drodzy przyjaciele! 🙂

Udało się! Dzięki Państwa pomocy udało nam się wspólnie z dziećmi stworzyć przedszkolny ogródek, bogaty w warzywa i zioła. Codziennie obserwujemy ich wzrost i dostarczamy wodę 🙂 Dziękujemy Rodzicom za przyniesione sadzonki, nasiona i ziemię 🙂

 

„Mamo, tato dziś wszystkie dzieci

Niosą Tobie życzeń bukiecik!”

Dnia 7 czerwca odbyła się wyjątkowa uroczystość zarówno dla Rodziców, jak i ich dzieci. Maluszki z wielkim przejęciem i ogromną radością oczekiwały swoich Rodziców, aby móc im powiedzieć, wyrecytować, zaśpiewać jak mocnym uczuciem ich darzą. To był wspaniały dzień, pełen wzruszeń i pozytywnych emocji, który na długo pozostanie w pamięci 🙂

Dzień Dziecka w Ośrodku Jeździeckim „Ranczo Baranówka”

Kolejna odsłona Dnia Dziecka tym razem na terenie Ośrodka Jeździeckiego „Ranczo Baranówka” w Nowej Wsi Tworoskiej, gdzie dzieci niezwykle aktywnie spędziły czas. Dla naszych przedszkolaków przygotowanych było wiele atrakcji, mianowicie: zwiedzanie stajni, jazda konna, przejazd bryczką, trampolina, zajęcia z terenoznawstwa wraz z poszukiwaniem skarbów, zabawy na boisku oraz animacje. Uśmiechów na twarzach dzieci nie brakowało ? Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

~~ Janusz Korczak ~~

Długo oczekiwany dzień przez dzieci nadszedł. Maluszki świętowały Dzień dziecka w przedszkolu uczestnicząc w przygotowanych zabawach oraz swobodnie bawiąc się z rówieśnikami w ogrodzie przedszkolnym. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci a przygotowane niespodzianki sprawiły im wiele radości 🙂

MAJ 2019

Sprintem do maratonu

Podsumowaniem naszego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” było uczestnictwo w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Wspólnie z dziećmi i naszym Misiem Edkiem przygotowywaliśmy się do pokonania dystansu zeszłorocznego maratonu. Po odpowiedniej rozgrzewce i zabawach ruchowych dzieci ochoczo przystąpiły do biegu. Celem zorganizowanej akcji była promocja biegów wśród dzieci, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz zdrowego odżywiania. Z dumą pragnę poinformować, że nasze Pszczółki dołączyły do grona małych maratończyków otrzymując tym samym medale i dyplomy

Ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe

Oprócz codziennych zabaw ruchowych dzieci co tydzień ćwiczą w obecności Pani Instruktor. Przedszkolaki rozciągają się, ćwiczą i bawią doskonaląc tym samym swoją sprawność fizyczną 🙂