ROK SZKOLNY 2022/2023

CZERWIEC 2023

DZIEŃ DZIECKA

MAJ 2023

PSZCZÓŁKI POZNAJĄ ZAWODY

Z końcem maja gościliśmy Panią Agnieszkę mamę naszego Krzysia, która opowiedziała dzieciom o zawodzie lekarza 🙂 Dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony czas i urozmaicenie dnia w grupie swoją obecnością 🙂

MARZEC 2023

POWITANIE WIOSNY

DZIEŃ KOBIET

~~ „Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie

Że dzisiaj święto dziewczynek!” ~~

Dzisiaj obchodziliśmy piękny i wyjątkowy dzień dla wszystkich dziewczynek. Nasi dzielni chłopcy zaśpiewali dziewczynkom sto lat i wręczyli drobne upominki ?

LUTY 2023

DZIEŃ DINOZAURA

Dziś obchodziliśmy święto znanych i prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający wybrane gatunki dinozaurów. Jak się okazało wiele z nich dzieci doskonale znały. Na koniec dzieci pomalowały wybranego dinozaura farbami ?

WALENTYNKI

Walentynki czyli jeden z najprzyjemniejszych dni w roku! Dzieci dowiedziały się, dlaczego ludzie obchodzą Walentynki a następnie wykonały kartki walentynkowe i wrzuciły je do skrzynki walentynkowej. Każdy przedszkolak w tym dniu otrzymał wyjątkową kartkę od swojego kolegi lub koleżanki z grupy ?

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe i świetnie bawiły się uczestnicząc we wspólnych zabawach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała dzieci do tańca ? Wszystkim zabawom towarzyszyła radość i uśmiech a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów dla dzieci ?

GRUDZIEŃ 2022

PSZCZÓŁKI DOKARMIAJĄ PTASZKI

Nawet najmłodsze przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu, dlatego Maluszki zadbały o to, żeby w naszym karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce. Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ich ochrony. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą obserwować przez okno przylatujące do naszego karmnika ptaszki. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc. Dziękujemy również Rodzicom za zaangażowanie w akcję dokarmiania.

WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU!

~~ “Mikołaju, Mikołaju, cały rok czekamy

Na zabawki i prezenty,

A co Tobie damy?” ~~

Nadszedł długo oczekiwany dzień, piękny i magiczny, w którym spełniają się dziecięce marzenia. To wizyta Świętego Mikołaja! ? Dzieci z niecierpliwością od samego rana wypatrywały Mikołaja przez okno. W tym dniu na dzieci czekało wiele niespodzianek. Oczekując na Mikołaja wspólnie bawiliśmy się, tańczyliśmy i pokonywaliśmy mikołajkowy tor przeszkód. Dekorowaliśmy choinkę, kiedy odwiedził nas Elfik, z którym również dzieci spędziły czas na wspólnej zabawie. Następnie udaliśmy się na spotkanie z Mikołajem. Zaśpiewaliśmy piosenkę dla naszego Gościa a Mikołaj wręczył prezenty ? To piękny dzień, pełen niezapomnianych wrażeń ?

LISTOPAD 2022

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA!

~~ “Jestem sobie przedszkolaczek,

Jestem ważny, dużo znaczę!” ~~

Nadszedł wielki dzień, kiedy nasze Pszczółki zostały pasowane na prawdziwych przedszkolaków 🙂 Jest to niewątpliwie wyjątkowa chwila dla każdego dziecka. Z radością nasze Maluszki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki z przygotowanego programu artystycznego. Następnie odbyła się uroczysta ceremonia pasowania na przedszkolaka 🙂

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

~~ “Pokochaj pluszowego misia,

On przyjacielem dzieci jest!” ~~

Dzisiaj obchodziliśmy w przedszkolu dzień pluszowego misia. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swoją ulubioną maskotkę. Niespodzianką dla dzieci były odwiedziny misia, z którym mogły potańczyć i wziąć udział w innych, zróżnicowanych aktywnościach 🙂

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przygotowując się do tak ważnego święta dzieci obejrzały film edukacyjny, dzięki któremu poznały symbole narodowe. Pszczółki uczyły się również zachowania właściwej postawy podczas śpiewania hymnu narodowego a następnie wykonały kokardę narodową.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA

10 listopada 3-latki obchodziły w przedszkolu Dzień Jeża. Celem świętowania tego dnia było przypomnienie dzieciom, że jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci oglądały film edukacyjny oraz zabawach ruchowych. Nasze Maluszki wykonały również prace plastyczną. Uwieńczeniem tak aktywnego dnia było wspólne pozostawienie „domku” dla jeża w naszym ogrodzie przedszkolnym. Ten dzień przyniósł dzieciakom wiele radości.

PAŹDZIERNIK 2022

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA CZYLI CODE WEEK 2022!

Nasze Maluszki wzięły udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Dzieci wzięły udział w zróżnicowanych zabawach z elementami kodowania. Udało nam się zrealizować 12 zadań! 🙂 Brawo Pszczółki! 🙂

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Nasze Maluszki dowiedziały się jak należy zachowywać się, aby być bezpiecznym. Tego dnia towarzyszyło nam wiele zabaw. Tym razem porządku pilnowali mali policjanci 🙂

WRZESIEŃ 2022

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodziliśmy szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni medalami “Chłopak na medal”. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”.  Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom ?

POWITANIE JESIENI

Dzisiaj nasze Pszczółki odwiedziła Pani Jesień. Dzieci miały okazję uczestniczyć we wspólnych zabawach oraz zobaczyć dary przyniesione w jesiennym koszyku przez naszego gościa ? Oficjalnie powitaliśmy nową porę roku ?

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Dnia 15 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, który określany jest jako dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti utworu Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka”. Celem tego dnia jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło zabaw z kropką, zabaw muzyczno-ruchowych i pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem kolorowych kropek ?

Nasze pierwsze dni w przedszkolu 🙂

ROK SZKOLNY 2021/2022

MAJ 2022

DZIEŃ PSZCZOŁY

Światowy Dzień Pszczoły w grupie ,, Pszczółek” upłynął w radosnym nastroju. Rodzice przygotowali przepiękne stroje wykazując się kreatywnością. Przedszkolacy wzbogacali swoją wiedzę przyrodniczą, tańczyli, kosztowali różnych rodzajów miodu z ciastkiem buraczanym. Dzień pełen emocji zakończył się ,, zbieraniem nektaru” z kwiatów w przedszkolnym ogrodzie oraz ochoczym pozowaniu do zdjęć. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie się w świętowanie uroczych Pszczółek.

KWIECIEŃ 2022

NASZE ZDROWIE

Wzbogacanie wiedzy i doświadczeń na temat zdrowego trybu życia – kanapki, kanapeczki, piłki, piłeczki, witaminki. Dbamy o siebie.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Radosnych świąt w gronie rodziny i przyjaciół życzą Pszczółki

MARZEC 2022

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W ,,Pszczółkach” powitaliśmy wiosnę, były tańce, wierszyki, orkiestra, oraz wiosenny spacer z kwiatami. A wszystko w radosnym, wiosennym nastroju.

LUTY 2022

BAL KARNAWAŁOWY

STYCZEŃ 2022

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Szanowne Babcie i drodzy Dziadkowie, życzymy Wam pięknego świętowania ze swoimi Wnuczętami w zdrowiu i radości. Całym sercem Was kochamy i całusy przesyłamy-,,Pszczółki”.

GRUDZIEŃ 2021

WIGILIJKA

Radosnych Świąt w zdrowiu i spokoju, w gronie rodzinnym oraz wśród przyjaciół życzą Pszczółki.

MIKOŁAJKI

,, Święty Mikołaju na Ciebie czekaliśmy, przez zmarznięte okno ciągle spoglądaliśmy…..aż się doczekaliśmy.”

LISTOPAD 2021

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

,,Dzień pluszowego misia, wiemy o tym nie od dzisiaj…” W grupie Pszczółek rozpoczęliśmy od pieczenia drożdżowych bułeczek z czekoladą, później była sesja zdjęciowa, zabawa z misiami, krótki spacer, pyszny obiadek…. oraz drzemka z ulubioną przytulanką.

DZIEŃ JEŻA

,,Krótkie nóżki, długi ryjek ostre kolce ciało kryją. Cóż to za groźny zwierz? To jest malutki jeż.” Dzień jeża w grupie Pszczółek był wyjątkowo udany, a to za sprawą jeżyków, które wykonali rodzice wspólnie z dziećmi. Serdecznie dziękujemy. Dużo emocji budziło poszukiwanie jeża w ogrodzie przedszkolnym, a ponieważ pogoda sprzyjała to wybraliśmy się na przejażdżkę pociągiem.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Akademia z okazji Święta Niepodległości. Pszczółki były bardzo eleganckie i podekscytowane. Emocji było wiele, dlatego zrobiliśmy jeszcze zawody małych konstruktorów i zrelaksowaliśmy się na magicznym dywanie.

Co tam u Pszczółek? Jak przystało na pasowanych już przedszkolaków ćwiczymy, śpiewamy, spacerujemy, wykonujemy zadania w kartach pracy i czasem się bawimy. A wszystko to w przyjaznej atmosferze i dobrym nastroju.

WRZESIEŃ 2021

POWITANIE JESIENI

Do ,,Pszczółek ” przyszła Pani Jesień z pełnym koszem… Zaprosiła nas do wykonania zadania w kartach pracy ,,suknia pani jesieni w kolorowych liściach” oraz zaproponowała wierszyk pt.,,Idzie jesień”

,,Idzie łąką, idzie polem. Pod złocistym parasolem. Gdy go zamknie, słońce świeci, gdy otworzy, pada deszcz. Kto to taki? Czy już wiecie ? Tak! To jesień jest.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Grupa ,, Pszczółek’’ z okazji Dnia Przedszkolaka zwiedzała przedszkole i tak dotarliśmy nad morze, gdzie każdy wybrał swoją wyspę, nazbierał słoików miodu od pszczółek, pozamiatał liście, a na koniec zabawy z wykorzystaniem interaktywnego dywanu zabijaliśmy balony. Radośnie wróciliśmy do swojej sali, gdzie dobrze było odpocząć w towarzystwie przedszkolnego przyjaciela.

Dzień Pszczelarza – bawiliśmy się wyśmienicie, a miód był wyjątkowo słodki.

Adaptacja w grupie ,,Pszczółek’’-śpiewamy, tańczymy, rysujemy, lepimy, ćwiczymy, czytamy, spacerujemy. Coraz bardziej lubimy robić to wspólnie. Tak rozpoczynamy przedszkolną przygodę.

ROK SZKOLNY 2020/2021

CZERWIEC 2021

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 25.06 “Pszczółki” wspominały miniony rok szkolny – były rozmowy, tańce, śpiewy,zabawy, słuchanie “Pana Kuleczki” ♥️. Przypomnieliśmy sobie wiele wzruszających momentów i chwil pełnych radości, zadumy. Nagrodami za “pracę” w trakcie całego roku oraz za nabycie nowych umiejętności były dyplom i … książka.
“Pszczółki” ??? życzą – całej społeczności przedszkolnej i nie tylko – udanych wakacji ?️?️?☀️?