ROK SZKOLNY 2022/2023

CZERWIEC 2023

Kończy się rok szkolny 2022/2023. Był intensywny,radosny, koleżeński,przyjazny, ciekawy, interesujący…. Dziękujemy ♥️ Życzymy udanego wypoczynku ☀️????????????️????️????️????️????????

MAJ 2023

W poniedziałek w Święto Bibliotekarzy Wesołe Sówki odwiedziły Bibliotekę Miejską Filia nr 12 i panią Martę. Nie obyło się bez odśpiewania Sto lat i wręczenia kwiatka Wszystkim pracownikom bibliotek życzymy wszystkiego najlepszego.

KWIECIEŃ 2023

Maleńki baranek, co ma złote rożki, pilnuje pisanek na trawie z rzeżuszki. Kiedy nikt nie widzi, chorągiewką buja i beczy cichutko… Wesołego Alleluja…

Życzymy Wesołych Świąt, smacznego i szyneczki , pięknych chwil z rodziną i przyjaciółmi oraz mokrego dyngusa

Dziękujemy Zajączkowi za niespodziankę 🙂

Wesołe Sówki rozpoczęły przygotowania do Wielkanocy posadziły rzeżuchę, malują zające, kurczaczki oraz jajka i …czekają na świąteczne emocje.

MARZEC 2023

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Wesołe zabawy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet czyli święto małych i dużych dziewczynek Wesołe Sówki świętują od wtorku. Do wykonania laurek dzieci wykorzystały farby, kredki. Chłopcy zaśpiewali koleżankom “Sto lat” i wręczyli drobne upominki (medal, bransoletkę,worek i lizak). Słodki poczęstunek też był miłym akcentem ??? Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji święta.

LUTY 2023

Tydzień Wesołych Sówek był bardzo pracowity – realizowaliśmy nie tylko nasze co tygodniowe zajęcia ale świętowaliśmy: Walentynki , Tłusty Czwartek i Dzień Kota . Była moc radości, dużo miłości, o smakołykach nie wspominając Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w życie grupy.

Kolejny tydzień minął. Różnorodne zajęcia, spacery, zabawy z kolegami, poznawanie przygód Skarpetek, projektowanie ciepłych ubrań dla Trampolinka, rajskie ptaki itd.

BAL KARNAWAŁOWY

Wesołe Sówki rozpoczęły przygotowania do balu od ….fryzury

A dziś…..

Dziś w przedszkolu śpiew i tańce … tańczą różne przebierańce.

GRUDZIEŃ 2022

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Wizyta w Teatrze Żelaznym w Katowicach na przedstawieniu “Dziadek Mróz czyli po co komu zima” zakończony spotkaniem z Mikołajem i drobnym upominkiem to bardzo udany prezent

Dziękujemy Mikołaju!

W ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Tarnowskich Górach Filia Osada Jana – Wesołe Sówki wybrały się na spotkanie z bibliotekarką panią Martą. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o Ryjku,który chciał stroić choinkę a następnie przekazały przygotowane w przedszkolu zakładki do książek ,które mają ułatwić czytanie seniorom z naszej dzielnicy.

LISTOPAD 2022

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia w Wesołych Sówkach rozpoczął się od poznania historii misia “Teddy Bear” oraz prezentacji misiów. Dzieci usypiały swoje misie,tańczyły z misiami,aktywnie uczestniczyły w bajce “Dokąd jadą misie”. Spotkały się z duuuużym misiem,z którym zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie każdy przedszkolak dostał “misiowy medal” oraz zjadł słodką niespodziankę czyli żelek w kształcie…misia.

DZIEŃ JEŻA

W czwartek Wesołe Sówki obchodziły Dzień Jeża Dzieci poznały wygląd, zwyczaje i sposoby zachowania jeża; wykonały “jeżowe” zadanie grafomotoryczne, zabawily się w “Tupiącego jeża”. Na zakończenie obchodów Dnia Jeża wspólnie bawiliśmy na “magicznym dywanie” m.in.w zbieranie grzybów czy baryłek miodu.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Jestem Polakiem,mieszkam w Polsce, wiem jak wygląda polska flaga ?? i polskie godło, znam Hymn Polski. Drodzy Rodzice! Zaśpiewajcie 11 Listopada razem ze swoimi dziećmi Hymn, wywieście flagę ?????? – pokażcie dzieciom jak ważna jest dla Was Polska?♥️

Jesienne liście pojawiają się w wielu pracach plastycznych. Wesołe Sówki malowały liście farbami na suchej i na mokrej kartce. Dużym wyzwaniem było wycinanie swoich liści (a było to trudne, szczególnie liść dębu i liść klonu) – wszystkie dzieci podjęły się tego zadania Efekty są wystawione na tablicy Sówek w szatni.

PAŹDZIERNIK 2022

JESIEŃ W PARKU

Jesień w parku jest piękna – spacer alejkami, obserwacja otaczającej przyrody, szukanie najpiękniejszych liści , tworzenie bukietów…. są to baaardzo przyjemne aktywności.

Ten tydzień Wesołe Sówki poświęcą zasadom ruchu drogowego. Dziś byliśmy na skrzyżowaniach – dzieci obserwowały ruch drogowy,znaczenie znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej dla bezpieczeństwa kierowców.

WRZESIEŃ 2022

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 30.09 Wesołe Sówki świętowały Dzień Chłopaka Dziewczyny – małe i duże zaśpiewały chłopcom “100 lat” i złożyły im życzenia.Mali mężczyźni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz worki np.na strój gimnastyczny a wszystkie dzieci dostały wafelek Prince polo, cukierki i pyszne babeczki.Wspólnym zabawom przy muzyce- wybranym oczywiście przez chłopców- towarzyszył bardzo dobry humor. Dziekujemy Rodzicom za pomoc w organizacji Dnia Chłopaka Wszystkim Chłopcom życzymy pięknego dnia.

“Pac,pac,pac tak jesień wita nas,jesieni nadszedł czas” Wesołe Sówki witają p.Jesień Dzieci zrobiły portrety Pani Jesieni, wycięły jesienne memory. A przed dziećmi jeszcze wiele jesiennych aktywności.

Wesołe Sówki kolejny rok kontynuują współpracę z Miejską Biblioteką w Tarnowskich Górach filia Osada Jana. Obecnie dzieci słuchają o niesamowitych przygodach zagubionych skarpetek Justyny Bednarek. Każdy przedszkolak pokolorował -zgodnie ze swoim pomysłem- skarpetkę.

ROK SZKOLNY 2021/2022

MAJ 2022

KWIECIEŃ 2022

DZIEŃ ZIEMI

Wesołe Sówki włączyły się w obchody Światowego Dnia Ziemi.

WIZYTA W SZKOLE

Dzisiaj Wesołe Sówki wybrały się do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach na wystawę “Dawniej i dziś”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek o zgromadzonych tam eksponatach, mogły je dokładnie obejrzeć i wypróbować ich działanie.

Odwiedziliśmy również bibliotekę szkolną a na koniec czekał na nas słodki poczęstunek.

Dziękujemy Mamie Hani za zaproszenie nas do szkoły.

HELLO EASTER BUNNY!

W środę w ramach zajęć z języka angielskiego dzieci z Wiewiórek i Wesołych Sówek odwiedził zajączek wielkanocny – Easter Bunny Dzieci uczyły się nowych słówek związanych ze Świętami Wielkanocnymi razem z przybyłym gościem i uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Dodatkowo nasz zajączek ukrył w sali jajka wielkanocne ale dzieciom udało się je szybko odnaleźć.

WIOSENNY OGRÓDEK

Przedszkolaki z Wesołych Sówek założyły w sali wiosenny ogródek. Dzieci posadziły cebulki szczypiorku, posiały nasiona różnych kwiatów. Codziennie pielęgnują swoją “grządkę”, podlewają i obserwują, jakie zmiany zachodzą w kolejnych etapach wzrostu roślin.

MARZEC 2022

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała nam dzisiaj w radosnych obchodach powitania Wiosny.

Dzieci pożegnały Zimę i przywitały Wiosnę gromkim śpiewem w ogrodzie przedszkolnym i przeszły alejami osiedla w kolorowym pochodzie.

Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zagości u nas na dobre!!!

DZIEŃ KOBIET

Wszystkie panie i dziewczynki z “Wesołych Sówek” dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty promienie uśmiechy oraz własnoręcznie wykonane upominki dla koleżanek z grupy, które przygotowali z okazji Dnia Kobiet.

LUTY 2022

WALENTYNKI

BAL KARNAWAŁOWY

Na dzisiejszym Balu Karnawałowym dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe i z dumą prezentowały swoje stroje.

Z ochotą uczestniczyły w konkursach, pląsach i tańcach.

Wspólne zabawy dostarczyły wszystkim dużo śmiechu, radości i niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów dla dzieci.

STYCZEŃ 2022

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

Dzisiaj dzieci z “Wesołych Sówek” obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Legendarny Miś i jego przyjaciele byli bohaterami dzisiejszych zabaw, prac plastycznych i bajek.

WIGILIA

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia pełnych radości, spokoju i rodzinnego ciepła oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku

życzą dzieci i wychowawczynie z grupy “Wesołych Sówek”.

MIKOŁAJKI

Od samego rana w Przedszkolu panowała radość i wielkie poruszenie. Dzieci w odświętnych ubrankach i mikołajowych czapkach nasłuchiwały dzwonków Świętego Mikołaja.

Długo oczekiwany Gość przybył z pomocnikiem-Elfem, a co najważniejsze, z górą prezentów!!!

Dzieci powitały Świętego piosenką i po złożeniu obietnicy-będziemy zawsze grzeczni, zostali obdarowani podarunkami.

LISTOPAD 2021

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku, 25 listopada obchodziliśmy bardzo ważne dla dzieci święto – Dzień Pluszowego Misia.

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na Misie nie przemija. Dzisiaj w naszej grupie pojawiły się Misie duże, małe, białe, brązowe, kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje pluszaki i zaprosiły je do wspólnych zabaw.

DZIEŃ JEŻA

Co roku w listopadzie obchodzimy Dzień Jeża. Jest to okazja, by uświadomić dzieciom jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomagać.

Dzisiaj Wesołe Sówki uczestniczyły w różnych zabawach, których bohaterem był kolczasty zwierzak. Dzieci zrobiły małe jeżyki z papierowych talerzyków oraz wspólnie wykonały dużego Jeża.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W tym tygodniu w ramach tematyki “Przedszkolak bezpieczny na drodze” wybraliśmy się na spacer na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się w pobliżu jezdni oraz nauka prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, zachowania pieszych i kierowców.

Jesienne prace “Wesołych Sówek”

PAŹDZIERNIK 2021

W kolejnej zabawie z kodowaniem dzieci wznosiły wieże z kolorowych plastikowych kubeczków. Ta aktywność była dla przedszkolaków źródłem radości, zachęcała do podejmowania wyzwań i poszukiwania rozwiązań.

W październiku dzieci z “Wesołych Sówek” aktywnie uczestniczą w Europejskiej inicjatywie promującej programowanie “Code Week”.

Podczas wykonywania zadań rozwijają kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczą umiejętność współdziałania, przygotowują się do nauki programowania.

Akademia Sprawnego Przedszkolaka – ćwiczenia z Panią Sławą.

WRZESIEŃ 2021

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzisiejszy dzień w naszej grupie był pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki wręczyły kolegom kolorowe krawaty, które wcześniej wykonały. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dzisiaj obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Była to kolejna okazja do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek i opowiadań.

Dziękujemy mamie Hani i uczniom z Technikum Mechanicznego w Tarnowskich Górach za wspaniały teatrzyk, ciekawe zabawy i zajęcia plastyczne.

Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w przygotowanych niespodziankach.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

“Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują –

Dzień Przedszkolaka!

” Wesołe Sówki” świętowanie rozpoczęły już w ranku od nadmuchiwania baloników i dekoracji sali. Z radością uczestniczyły w zabawach tanecznych, pląsach i konkursach. Quiz “Moje Przedszkole” był dla dzieci sprawdzianem wiedzy o swoim przedszkolu.

DZIEŃ PSZCZOŁY

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w wielki ul. Wszędzie bzyczały pracowite pszczółki. W ogrodzie przedszkolnym czekały na dzieci różne atrakcje: zabawy, tańce oraz nagrody za piękne prace plastyczne.

ROK SZKOLNY 2020/2021

CZERWIEC 2021

DZIEŃ TATY

NASZYCH TATUSIÓW BARDZO KOCHAMY, SERDECZNE ŻYCZENIA IM DZISIAJ SKŁADAMY!!!

DZIECI Z “WESOŁYCH SÓWEK”

DZIEŃ DZIECKA

Dzisiejszy wyjazd na Ranczo Baranówka z okazji Dnia Dziecka, dostarczył naszym przedszkolakom wielu ciekawych i radosnych wrażeń.

Dzieci poszukiwały w lesie skarbu, jeździły konno i miały okazję zwiedzić okolicę bryczkami.

Były również konkurencje sportowe i zabawy na trampolinach.

Posiłki na świeżym powietrzu cieszyły się dużym powodzeniem. Nie trzeba było namawiać nawet największych niejadków.

Ten dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci.

KWIECIEŃ 2021

Kwiecień uznany jest jako miesiąc wiedzy o autyzmie, dlatego dzieci z grupy Wesołe Sówki zaświeciły na niebiesko okazując w ten sposób swoje wsparcie. Obejrzeliśmy również krótką animację związaną z akceptacją drugiego człowieka. Nie tylko w kwietniu ale i w ciągu całego roku szkolnego rozmawiamy z dziećmi na temat szacunku wobec innych czy tolerancji, aby zwrócić szczególną uwagę na wartość drugiej osoby i jego wyjątkowość.

W ŚWIECIE TEATRU

W zeszłym tygodniu Wesołe Sówki poznawały tajemnice teatru. Wspólnie obejrzeliśmy film związany z rodzajami teatru, lalkami teatralnymi, teatrem cieni a także omówiliśmy zasady właściwego zachowania się w teatrze. W ramach projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” dzieci mogły wysłuchać baśni pt. „Calineczka” z wykorzystaniem drewnianego teatrzyku Kamishibai. Natomiast podsumowaniem tematyki związanej z teatrem było przygotowanie krótkich przedstawień przez dzieci z wykorzystaniem kukiełek pochodzących ze znanych bajek i baśni. Bawiliśmy się znakomicie!