ROK SZKOLNY 2021/2022

PAŹDZIERNIK 2021

Akademia Sprawnego Przedszkolaka – ćwiczenia z Panią Sławą.

WRZESIEŃ 2021

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzisiejszy dzień w naszej grupie był pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki wręczyły kolegom kolorowe krawaty, które wcześniej wykonały. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dzisiaj obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Była to kolejna okazja do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek i opowiadań.

Dziękujemy mamie Hani i uczniom z Technikum Mechanicznego w Tarnowskich Górach za wspaniały teatrzyk, ciekawe zabawy i zajęcia plastyczne.

Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w przygotowanych niespodziankach.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują –

Dzień Przedszkolaka!

” Wesołe Sówki” świętowanie rozpoczęły już w ranku od nadmuchiwania baloników i dekoracji sali. Z radością uczestniczyły w zabawach tanecznych, pląsach i konkursach. Quiz „Moje Przedszkole” był dla dzieci sprawdzianem wiedzy o swoim przedszkolu.

DZIEŃ PSZCZOŁY

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w wielki ul. Wszędzie bzyczały pracowite pszczółki. W ogrodzie przedszkolnym czekały na dzieci różne atrakcje: zabawy, tańce oraz nagrody za piękne prace plastyczne.

ROK SZKOLNY 2020/2021

CZERWIEC 2021

DZIEŃ TATY

NASZYCH TATUSIÓW BARDZO KOCHAMY, SERDECZNE ŻYCZENIA IM DZISIAJ SKŁADAMY!!!

DZIECI Z „WESOŁYCH SÓWEK”

DZIEŃ DZIECKA

Dzisiejszy wyjazd na Ranczo Baranówka z okazji Dnia Dziecka, dostarczył naszym przedszkolakom wielu ciekawych i radosnych wrażeń.

Dzieci poszukiwały w lesie skarbu, jeździły konno i miały okazję zwiedzić okolicę bryczkami.

Były również konkurencje sportowe i zabawy na trampolinach.

Posiłki na świeżym powietrzu cieszyły się dużym powodzeniem. Nie trzeba było namawiać nawet największych niejadków.

Ten dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci.

KWIECIEŃ 2021

Kwiecień uznany jest jako miesiąc wiedzy o autyzmie, dlatego dzieci z grupy Wesołe Sówki zaświeciły na niebiesko okazując w ten sposób swoje wsparcie. Obejrzeliśmy również krótką animację związaną z akceptacją drugiego człowieka. Nie tylko w kwietniu ale i w ciągu całego roku szkolnego rozmawiamy z dziećmi na temat szacunku wobec innych czy tolerancji, aby zwrócić szczególną uwagę na wartość drugiej osoby i jego wyjątkowość.

W ŚWIECIE TEATRU

W zeszłym tygodniu Wesołe Sówki poznawały tajemnice teatru. Wspólnie obejrzeliśmy film związany z rodzajami teatru, lalkami teatralnymi, teatrem cieni a także omówiliśmy zasady właściwego zachowania się w teatrze. W ramach projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” dzieci mogły wysłuchać baśni pt. „Calineczka” z wykorzystaniem drewnianego teatrzyku Kamishibai. Natomiast podsumowaniem tematyki związanej z teatrem było przygotowanie krótkich przedstawień przez dzieci z wykorzystaniem kukiełek pochodzących ze znanych bajek i baśni. Bawiliśmy się znakomicie!

KONKURS

W ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” przedstawiamy piękne prace konkursowe wykonane przez naszych przedszkolaków, których tematem była palma wielkanocna. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu prac Wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów nastąpi, gdy możliwy będzie powrót dzieci do przedszkola.

MARZEC 2021

Konkurs „Moja dzielnica – Osada Jana”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ” Moja dzielnica – Osada Jana”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody ufundowała Rada Dzielnicy Osady Jana, a wszystkie prace można podziwiać na oknach Szkoły Podstawowej nr 10 budynek B przy ul. Zacisznej.

Powitanie wiosny

22 marca przedszkolacy z „Wesołych Sówek” pojawili się ubrani w wiosennych barwach. Już kilka dni wcześniej pomagali udekorować salę wiosennymi ozdobami, a dzisiaj wykonali pracę plastyczną „Pani Wiosna”. Największą atrakcją dzisiejszego dnia był spacer po najbliższej okolicy w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Mamy nadzieję, że starania przedszkolaków sprawią, iż WIOSNA zagości u nas na dobre.

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy przygotowali dziewczynkom wiele niespodzianek. Oprócz życzeń były upominki – serduszka, wykonane przez chłopców oraz prezenciki zakupione przez rodziców.

LUTY 2021

„Z kulturą mi do twarzy”

W ramach realizowanego w „Wesołych Sówkach” Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, dzieci wybrały się dzisiaj na interaktywny koncert do Filharmonii. Przedszkolacy otrzymali bilety, wyszukiwali swoich miejsc na widowni, a na koniec nagrodzili muzyków burzą oklasków.

Walentynki

15 lutego dzieci świętowały Walentynki. Wokół królowały serduszka w różnych odcieniach czerwieni. Przedszkolna skrzynka pocztowa z trudem pomieściła wszystkie „Walentynki”. Dzieci obdarowały się wcześniej przygotowanymi prezencikami. Nie zabrakło również wesołych zabaw i słodkiego akcentu – czerwonych lizaków w kształcie serc.

Walentynkowe kodowanie

W tym dniu dzieci zmierzyły się również z walentynkowym kodowaniem, które polegało na ułożeniu kolorowych serduszek na macie do kodowania według określonej cechy.

Bal karnawałowy

Ach cóż to był za bal!!! Księżniczki, piraci, wróżki, policjanci i superbohaterowie bawili się dzisiaj na Balu Przebierańców. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na prezentację strojów, zabawy taneczne i konkursy. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych, balowych strojów.

STYCZEŃ 2021

Dzień Babci i Dziadka

GRUDZIEŃ 2020

Wigilijka w „Wesołych Sówkach”

Dziękujemy Rodzicom za wszystkie smakołyki, które znalazły się na naszym wigilijnym stole.

4 grudnia już od wczesnych godzin rannych, dzieci wypatrywały Mikołaja. Ku radości wszystkich przedszkolaków, ten niezwykły gość pojawił się wraz z Elfem. Dzieci powitały Mikołaja wierszem i piosenką, a On obdarował je pięknymi prezentami.

LISTOPAD 2020

Dzień Pluszowego Misia

Przedszkolaki z „Wesołych Sówek” jak co roku obchodziły dzisiaj Dzień Pluszowego Misia. Mimo tego, że nie mogły przynieść swoich ukochanych pluszaków, było radośnie, zabawnie i ciekawie. Tańczyliśmy przy misiowych przebojach, próbowaliśmy misiowego przysmaku – miodu. Nie zabrakło także zagadek o znanych misiach – bohaterach bajek. Dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną – dużego misia i otrzymały misiowe medale.

Zabawy z GENIBOT’EM

Dzięki uprzejmości autorów programu Uczymy Dzieci Programować Wesołe Sówki również miały możliwość poznać nowego robota – GENIBOT’A i bawić się z nim programując trasy z niespodzianką 🙂

Z kulturą mi do twarzy

W ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” dzieci z Wesołych Sówek poznały instrumenty muzyczne a następnie w zabawie próbowały odgadnąć instrument po wydawanym dźwięku. Dodatkowo dzieci oglądały mini koncert dla przedszkolaków próbując odgadnąć, z jakiej bajki pochodzi zaprezentowany utwór. 🙂

Jesienne kodowanie

Jesienne kodowanie w Wesołych Sówkach. Dzieci dopasowywały parasole według określonej cechy układając je w odpowiednim miejscu na macie do kodowania. Same mogły również w trakcie sprawdzać czy zadanie zostało poprawnie wykonane. Brawo Sówki! 🙂

Kodowanie na dywanie

„Kodowanie na dywanie” w Wesołych Sówkach. W piątek dzieci w zespołach układały jesienne puzzle a następnie poznawały ciekawe zakątki naszego kraju w ramach wymiany pocztówkowej. My również przygotowaliśmy dużoooo pocztówek do wysłania ?

Dzień Jeża

10 listopada przedszkolaki z „Wesołych Sówek” świętowały Dzień Jeża. Ten mały kolczasty zwierzak stał się bohaterem rozmów, zabaw oraz prac plastycznych.

W ramach wymiany pocztówkowej Wesołe Sówki kolejną widokówkę otrzymały od przedszkolaków z Kaszub ?

PAŹDZIERNIK 2020

Wymiana pocztówkowa

W ramach wymiany pocztówkowej Wesołe Sówki otrzymały pocztówkę i list od przedszkolaków z województwa małopolskiego✉️?? W odpowiedzi również pochwaliliśmy się naszym pięknym miastem ??✉️??

Jesienny krajobraz

Korzystając z pięknej pogody Wesołe Sówki wczoraj udały się do ogrodu przedszkolnego by namalować wspólny krajobraz jesienny ??? Dzieci zbierały jesienne listki, które zostały również dołączone do naszego jesiennego arcydzieła ???????

Zabawy z symetrią z Uczymy Dzieci Programować

Kolejnym wyzwaniem Code Week było ułożenie drugiej połowy jesiennego drzewa na macie do kodowania 🙂 Dzieci poradziły sobie z tym wyzwaniem znakomicie! 🙂

Jesienny spacer do parku

Jesień w pełni, pogoda dopisała, dlatego wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego parku. Dzieci zbierały kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Po powrocie do przedszkola, ułożyły piękną kompozycję z jesiennych darów.

Pętle czyli szukamy powtórzeń w życiu z Uczymy Dzieci Programować

Przedszkolaki wykonały kolejne zadanie konkursu Cała Polska Programuje. Dzieci szukały powtórzeń w życiu codziennym i znalazły je w porach roku ? Każdej porze roku przyporządkowały określony kolor kubeczka a następnie układały je według wskazanego rytmu ?

Kubeczki od A do Z z Uczymy Dzieci Programować

Wesołe Sówki próbowały swoich sił w kubeczkowym wyzwaniu Cała Polska Programuje. Dzieci układały kolorowe wieże według podanego wzoru 🙂

WRZESIEŃ 2020

Dzień Chłopaka

Środa to był szczególny dzień dla chłopców z grupy „Wesołych Sówek”. Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia i wręczyły im przygotowane upominki. Nie zabrakło również zabaw, tańców przy muzyce i słodkiego poczęstunek dla wszystkich dzieci.

Powitanie Jesieni

W środę 23 września Wesołe Sówki odwiedziła Pani Jesień. Dzieci mogły wspólnie z gościem śpiewać, tańczyć, rozwiązywać zagadki a także poznać jesienne skarby przeniesione w koszyku ?

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dzieci z Wesołych Sówek tak świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji – konkurencje sportowe, zabawy integracyjne, tańce. Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy.

Międzynarodowy Dzień Kropki

We wtorek Wesołe Sówki obchodziły w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to szczególny dzień, ponieważ dzieci odkrywają swoje talenty, bawią się wspólnie z rówieśnikami i ukazują swoją kreatywność. Jest to dzień pełen radości! Wspólnie z dziećmi szukaliśmy kropek ukrytych w sali, bawiliśmy się przy piosence o Kropce a także wykonaliśmy proste zadania na macie do kodowania. Nie obyło się bez zabaw ruchowych i zdjęć ze śmiesznymi minkami ? A wykonane prace plastyczne przez dzieci mówią same za siebie – wszystko było w kropki ?

 

CZERWIEC 2019

,,Wesołe Sówki” bardzo lubiły zajęcia na których gościły zwierzęta, poznawały ich zwyczaje oraz uczyły się jak sprawować opiekę nad swoim pupilem. Franek i Tosia odwiedzili nas ze swoim króliczkiem, Wiktor z jeżem Smolikiem i Magda podczas  dogoterapii z Fado.