CZERWIEC 2019

,,Wesołe Sówki” bardzo lubiły zajęcia na których gościły zwierzęta, poznawały ich zwyczaje oraz uczyły się jak sprawować opiekę nad swoim pupilem. Franek i Tosia odwiedzili nas ze swoim króliczkiem, Wiktor z jeżem Smolikiem i Magda podczas  dogoterapii z Fado.

DZIEŃ DZIECKA

Wycieczka na Ranczo Baranówka z okazji Dnia Dziecka była długo wyczekiwaną imprezą .Dzieci  miały okazję w sposób wielozmysłowy poznawać świat przyrody. Przedszkolacy zwiedzali stajnie, obserwowali konie na pastwisku, jeździli konno oraz bryczką. Po krótkim odpoczynku i posiłku na łonie przyrody dzieci wyruszyły z kompasami na lekcję terenoznawstwa oraz poszukiwanie skarbu. Wystarczyło jeszcze energii na animacje, zabawy na boisku, skoki na trampolinie i chodzenie po linie. Dzieląc się wrażeniami w dobrych humorach wracaliśmy do przedszkola gdzie oczekiwali rodzice na swoich małych podróżników.

MAJ 2019

DZIEŃ RODZICA

Z okazji Dnia Rodzica świętowaliśmy  w grupie Wesołych Sówek bawiąc się podczas warsztatów muzyczno-plastycznych. Dzieci przygotowały program artystyczny, mamy rysowały portrety tatusiów, natomiast panowie z pomocą przedszkolaków  ozdabiali wazon dla mamy . Spotkanie zakończyło się ludowymi tańcami integracyjnymi.

KWIECIEŃ 2019

Kwiecień w ,,Wesołych Sówkach” upływa w wiosennym nastroju. Malowaliśmy świat na niebiesko z okazji Światowego Dnia Autyzmu, w żółtych barwach cieszyliśmy się słonecznymi dniami .W naszym ogrodzie zakwitły na różowo drzewa co było inspiracją do zajęć plastyczno-technicznych. Przyszedł również czas na wysiew zboża – przedszkolacy mieli mnóstwo wrażeń sensorycznych . Spotkaliśmy się z Fado biorąc udział w zajęciach wiosennej gimnastyki z psem. W parku natomiast obserwowaliśmy szpacze budki i słuchaliśmy śpiewu ptaków.

MARZEC 2019

Z  okazji nadejścia wiosny dużo atrakcji zdarzyło się w naszej grupie. Rozpoczęliśmy  od spotkania z filharmonią gdzie głównym aktorem był kontrabas. Następnie dzieci bardzo chętnie ćwiczyły z Fado  w trakcie  dogoterapii,  oraz uczyły się sprzątać po swoich pupilach. Podczas korowodu w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny śpiewaliśmy piosenki o tematyce wiosennej maszerując uliczkami osiedla. Przedszkolacy przystrojeni w kolorowe wianki szukali oznak wiosny – krokusów , przebiśniegów, bratków , słuchali coraz głośniejszych, śpiewających ptaków. Po powrocie do przedszkola dzieci  przeniosły  swoje emocje na papier ochoczo rysując. Dzień kończył się  ulubionymi  zabawami -,,Gra w zielone” i ,, Zbudź się misiu , zbudź”.

,,Najmodniejsze bluzki tego sezonu”- dzieci nie mogły się doczekać kiedy ozdobią farbą przygotowane bluzki ,były bardzo  pomysłowe i radosne tworząc własne kompozycje na materiale . Wrażenia sensomotoryczne dostarczyły wielu emocji  .Mali artyści tworzyli wielkie projekty.

Zajęcia matematyczne w ,,Wesołych Sówkach” to zawsze duży wysiłek umysłowy , ale też samodzielne doświadczanie , przeliczanie , sprawdzanie własnych umiejętności . Klasyfikacja wg określonych cech wymagała skupienia i uwagi . Wspólne konstruowanie natomiast to dobra komunikacja i kooperacja . Dzieci z dużym zaangażowaniem podejmowały kolejne działania ciesząc się ze swoich sukcesów.

LUTY 2019

,,Bo w teatrze, teatrze, teatrze czarodziejskie jest to na co patrzę…”- dzieci brały udział w przedstawieniu przygotowanym przez wychowawców pt. ,,Zarozumiała rękawiczka”. Były bilety, numerowane krzesła , kolorowe rękawiczki- kukiełki i ta magiczna atmosfera. Później przedszkolacy ze swoimi pacynkami odgrywali różne role. Wydarzenie to  pozwoliło dzieciom na kreatywność i dzielenie się emocjami.

Bal karnawałowy

Rodzice przygotowali piękne, wymarzone stroje, a my dołożyliśmy wielu starań aby ten dzień był wyjątkowy i radosny.

STYCZEŃ 2019

 ,,Babcia z dziadkiem dziś świętują wszystkie Sówki więc pracują…”

Wesołe Sówki obchodziły Dzień Babci i Dziadka- były piosenki, wiersze, tańce, upominki oraz wspólna zabawa a także poczęstunek. Atmosfera była serdeczna i pełna miłych niespodzianek.

W naszej grupie przygotowania  do Dnia Babci i Dziadka idą pełną parą ,uczymy się wierszyków,  piosenek, tańców . Przygotowaliśmy zaproszenia oraz upominki . Przedszkolacy zrobili również pyszne wafelki w kształcie serduszek, kwiatuszków i bałwanków. Prawie  wszystko gotowe na wizytę wspaniałych gości jeszcze tylko dekoracja sali , ale dzieci już pracują.

Przedszkolacy wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu absolwentki naszego przedszkola. Jej piękna gra na skrzypcach zachęciła dzieci do wspólnego kolędowania.

Z okazji Nowego Roku filharmonia przedszkolaka przygotowała koncert noworoczny, sopran śpiewaczki operowej zachwycił dzieci.

,,Wesołe Sówki” odwiedzili znów licealiści z ZSA-P  czytając kolejne przygody Franklina . Dzieci były zachwycone i chętnie odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści przeczytanej książeczki. Przedszkolacy wykonali dla swoich starszych kolegów zakładki , a sami otrzymali medale czytelnika. Później dzieci zaprosiły licealistów do tańca i wspólnie tańczyliśmy walczyka . Integracja wyzwoliła wiele radosnych  emocji  wśród przedszkolaków i młodzieży.

Ćwiczymy z Fado

Zimowe zabawy „Sówek”

GRUDZIEŃ 2018

Przedszkolna wigilijka

Zabawy z okazji odwiedzin Mikołaja na które czekaliśmy cały rok .Były zagadki, tańce piosenki niespodzianki ,upominki również dla Mikołaja, który obiecał wrócić za rok .

Wspólnie z rodzicami dekorowaliśmy świąteczne pierniki .Dzieci włożyły dużo wysiłku i wykazały się zdolnościami artystycznymi oraz silną wolą , ponieważ pięknie udekorowane ciasteczka zachęcały do natychmiastowej konsumpcji.

,,Wesołe Sówki” bardzo dobrze radzą sobie na zajęciach matematycznych połączonych z muzyką i zabawami konstrukcyjnymi.

Podjęliśmy współpracę z uczniami ZSA-P którzy przygotowali dla przedszkolaków warsztaty –czytaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki ,kolorowaliśmy rysunki . Dzieci otrzymały ordery zaprojektowane i wykonane przez licealistów.

LISTOPAD 2018

Grupa ,,Wesołych Sówek” realizując tematykę Polska-moja ojczyzna nauczyła się wspaniale czterech zwrotek hymnu , który z okazji Święta Niepodległości zaśpiewała z całym przedszkolem. Dzieci poznając polskie specjały lepiły z ogromnym zaangażowaniem z paniami kucharkami pierogi ,które podczas obiadu smakowały wyśmienicie . W kolejnym dniu zrobiliśmy masło –przedszkolacy z niedowierzaniem obserwowali efekty swojej pracy. Relaks natomiast odbywał się przy dźwiękach muzyki Chopina oraz podczas spaceru do parku gdzie obserwowaliśmy wiewiórki.

Jesienne zabawy z chustą animacyjną

Literkowe zabawy z kasztanami

Zajęcia swobodne

Zajęcia muzyczne

Zajęcia plastyczne

PAŹDZIERNIK 2018

Plener malarski – Jabłuszko

Zabawy sensomotoryczne w piaskownicy – poszukiwanie ziemniaczka

WRZESIEŃ 2018

Jesienne zabawy w parku – zbieramy kasztany

Brzechwa dzieciom – recytacja wiersza w Warzywniaku