ROK SZKOLNY 2021/2022

MARZEC 2022

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała nam dzisiaj w radosnych obchodach powitania Wiosny.

Dzieci pożegnały Zimę i przywitały Wiosnę gromkim śpiewem w ogrodzie przedszkolnym i przeszły alejami osiedla w kolorowym pochodzie.

Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zagości u nas na dobre!!!

DZIEŃ KOBIET

Wszystkie panie i dziewczynki z „Wesołych Sówek” dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty promienie uśmiechy oraz własnoręcznie wykonane upominki dla koleżanek z grupy, które przygotowali z okazji Dnia Kobiet.

LUTY 2022

WALENTYNKI

BAL KARNAWAŁOWY

Na dzisiejszym Balu Karnawałowym dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe i z dumą prezentowały swoje stroje.

Z ochotą uczestniczyły w konkursach, pląsach i tańcach.

Wspólne zabawy dostarczyły wszystkim dużo śmiechu, radości i niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów dla dzieci.

STYCZEŃ 2022

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

Dzisiaj dzieci z „Wesołych Sówek” obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Legendarny Miś i jego przyjaciele byli bohaterami dzisiejszych zabaw, prac plastycznych i bajek.

WIGILIA

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia pełnych radości, spokoju i rodzinnego ciepła oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku

życzą dzieci i wychowawczynie z grupy „Wesołych Sówek”.

MIKOŁAJKI

Od samego rana w Przedszkolu panowała radość i wielkie poruszenie. Dzieci w odświętnych ubrankach i mikołajowych czapkach nasłuchiwały dzwonków Świętego Mikołaja.

Długo oczekiwany Gość przybył z pomocnikiem-Elfem, a co najważniejsze, z górą prezentów!!!

Dzieci powitały Świętego piosenką i po złożeniu obietnicy-będziemy zawsze grzeczni, zostali obdarowani podarunkami.

LISTOPAD 2021

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku, 25 listopada obchodziliśmy bardzo ważne dla dzieci święto – Dzień Pluszowego Misia.

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na Misie nie przemija. Dzisiaj w naszej grupie pojawiły się Misie duże, małe, białe, brązowe, kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje pluszaki i zaprosiły je do wspólnych zabaw.

DZIEŃ JEŻA

Co roku w listopadzie obchodzimy Dzień Jeża. Jest to okazja, by uświadomić dzieciom jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomagać.

Dzisiaj Wesołe Sówki uczestniczyły w różnych zabawach, których bohaterem był kolczasty zwierzak. Dzieci zrobiły małe jeżyki z papierowych talerzyków oraz wspólnie wykonały dużego Jeża.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W tym tygodniu w ramach tematyki „Przedszkolak bezpieczny na drodze” wybraliśmy się na spacer na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się w pobliżu jezdni oraz nauka prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, zachowania pieszych i kierowców.

Jesienne prace „Wesołych Sówek”

PAŹDZIERNIK 2021

W kolejnej zabawie z kodowaniem dzieci wznosiły wieże z kolorowych plastikowych kubeczków. Ta aktywność była dla przedszkolaków źródłem radości, zachęcała do podejmowania wyzwań i poszukiwania rozwiązań.

W październiku dzieci z „Wesołych Sówek” aktywnie uczestniczą w Europejskiej inicjatywie promującej programowanie „Code Week”.

Podczas wykonywania zadań rozwijają kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczą umiejętność współdziałania, przygotowują się do nauki programowania.

Akademia Sprawnego Przedszkolaka – ćwiczenia z Panią Sławą.

WRZESIEŃ 2021

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzisiejszy dzień w naszej grupie był pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki wręczyły kolegom kolorowe krawaty, które wcześniej wykonały. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dzisiaj obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Była to kolejna okazja do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek i opowiadań.

Dziękujemy mamie Hani i uczniom z Technikum Mechanicznego w Tarnowskich Górach za wspaniały teatrzyk, ciekawe zabawy i zajęcia plastyczne.

Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w przygotowanych niespodziankach.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują –

Dzień Przedszkolaka!

” Wesołe Sówki” świętowanie rozpoczęły już w ranku od nadmuchiwania baloników i dekoracji sali. Z radością uczestniczyły w zabawach tanecznych, pląsach i konkursach. Quiz „Moje Przedszkole” był dla dzieci sprawdzianem wiedzy o swoim przedszkolu.

DZIEŃ PSZCZOŁY

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w wielki ul. Wszędzie bzyczały pracowite pszczółki. W ogrodzie przedszkolnym czekały na dzieci różne atrakcje: zabawy, tańce oraz nagrody za piękne prace plastyczne.

ROK SZKOLNY 2020/2021

CZERWIEC 2021

DZIEŃ TATY

NASZYCH TATUSIÓW BARDZO KOCHAMY, SERDECZNE ŻYCZENIA IM DZISIAJ SKŁADAMY!!!

DZIECI Z „WESOŁYCH SÓWEK”

DZIEŃ DZIECKA

Dzisiejszy wyjazd na Ranczo Baranówka z okazji Dnia Dziecka, dostarczył naszym przedszkolakom wielu ciekawych i radosnych wrażeń.

Dzieci poszukiwały w lesie skarbu, jeździły konno i miały okazję zwiedzić okolicę bryczkami.

Były również konkurencje sportowe i zabawy na trampolinach.

Posiłki na świeżym powietrzu cieszyły się dużym powodzeniem. Nie trzeba było namawiać nawet największych niejadków.

Ten dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci.

KWIECIEŃ 2021

Kwiecień uznany jest jako miesiąc wiedzy o autyzmie, dlatego dzieci z grupy Wesołe Sówki zaświeciły na niebiesko okazując w ten sposób swoje wsparcie. Obejrzeliśmy również krótką animację związaną z akceptacją drugiego człowieka. Nie tylko w kwietniu ale i w ciągu całego roku szkolnego rozmawiamy z dziećmi na temat szacunku wobec innych czy tolerancji, aby zwrócić szczególną uwagę na wartość drugiej osoby i jego wyjątkowość.

W ŚWIECIE TEATRU

W zeszłym tygodniu Wesołe Sówki poznawały tajemnice teatru. Wspólnie obejrzeliśmy film związany z rodzajami teatru, lalkami teatralnymi, teatrem cieni a także omówiliśmy zasady właściwego zachowania się w teatrze. W ramach projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” dzieci mogły wysłuchać baśni pt. „Calineczka” z wykorzystaniem drewnianego teatrzyku Kamishibai. Natomiast podsumowaniem tematyki związanej z teatrem było przygotowanie krótkich przedstawień przez dzieci z wykorzystaniem kukiełek pochodzących ze znanych bajek i baśni. Bawiliśmy się znakomicie!

KONKURS

W ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” przedstawiamy piękne prace konkursowe wykonane przez naszych przedszkolaków, których tematem była palma wielkanocna. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu prac Wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów nastąpi, gdy możliwy będzie powrót dzieci do przedszkola.

MARZEC 2021

Konkurs „Moja dzielnica – Osada Jana”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ” Moja dzielnica – Osada Jana”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody ufundowała Rada Dzielnicy Osady Jana, a wszystkie prace można podziwiać na oknach Szkoły Podstawowej nr 10 budynek B przy ul. Zacisznej.

Powitanie wiosny

22 marca przedszkolacy z „Wesołych Sówek” pojawili się ubrani w wiosennych barwach. Już kilka dni wcześniej pomagali udekorować salę wiosennymi ozdobami, a dzisiaj wykonali pracę plastyczną „Pani Wiosna”. Największą atrakcją dzisiejszego dnia był spacer po najbliższej okolicy w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Mamy nadzieję, że starania przedszkolaków sprawią, iż WIOSNA zagości u nas na dobre.

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy przygotowali dziewczynkom wiele niespodzianek. Oprócz życzeń były upominki – serduszka, wykonane przez chłopców oraz prezenciki zakupione przez rodziców.

LUTY 2021

„Z kulturą mi do twarzy”

W ramach realizowanego w „Wesołych Sówkach” Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, dzieci wybrały się dzisiaj na interaktywny koncert do Filharmonii. Przedszkolacy otrzymali bilety, wyszukiwali swoich miejsc na widowni, a na koniec nagrodzili muzyków burzą oklasków.

Walentynki

15 lutego dzieci świętowały Walentynki. Wokół królowały serduszka w różnych odcieniach czerwieni. Przedszkolna skrzynka pocztowa z trudem pomieściła wszystkie „Walentynki”. Dzieci obdarowały się wcześniej przygotowanymi prezencikami. Nie zabrakło również wesołych zabaw i słodkiego akcentu – czerwonych lizaków w kształcie serc.

Walentynkowe kodowanie

W tym dniu dzieci zmierzyły się również z walentynkowym kodowaniem, które polegało na ułożeniu kolorowych serduszek na macie do kodowania według określonej cechy.

Bal karnawałowy

Ach cóż to był za bal!!! Księżniczki, piraci, wróżki, policjanci i superbohaterowie bawili się dzisiaj na Balu Przebierańców. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na prezentację strojów, zabawy taneczne i konkursy. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych, balowych strojów.

STYCZEŃ 2021

Dzień Babci i Dziadka

GRUDZIEŃ 2020

Wigilijka w „Wesołych Sówkach”

Dziękujemy Rodzicom za wszystkie smakołyki, które znalazły się na naszym wigilijnym stole.

4 grudnia już od wczesnych godzin rannych, dzieci wypatrywały Mikołaja. Ku radości wszystkich przedszkolaków, ten niezwykły gość pojawił się wraz z Elfem. Dzieci powitały Mikołaja wierszem i piosenką, a On obdarował je pięknymi prezentami.

LISTOPAD 2020

Dzień Pluszowego Misia

Przedszkolaki z „Wesołych Sówek” jak co roku obchodziły dzisiaj Dzień Pluszowego Misia. Mimo tego, że nie mogły przynieść swoich ukochanych pluszaków, było radośnie, zabawnie i ciekawie. Tańczyliśmy przy misiowych przebojach, próbowaliśmy misiowego przysmaku – miodu. Nie zabrakło także zagadek o znanych misiach – bohaterach bajek. Dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną – dużego misia i otrzymały misiowe medale.

Zabawy z GENIBOT’EM

Dzięki uprzejmości autorów programu Uczymy Dzieci Programować Wesołe Sówki również miały możliwość poznać nowego robota – GENIBOT’A i bawić się z nim programując trasy z niespodzianką 🙂