LUTY 2019

Bal karnawałowy

Rodzice przygotowali piękne, wymarzone stroje, a my dołożyliśmy wielu starań aby ten dzień był wyjątkowy i radosny.

STYCZEŃ 2019

,,Babcia z dziadkiem dziś świętują wszystkie Sówki więc pracują…”

Wesołe Sówki obchodziły Dzień Babci i Dziadka- były piosenki, wiersze, tańce, upominki oraz wspólna zabawa a także poczęstunek. Atmosfera była serdeczna i pełna miłych niespodzianek.

W naszej grupie przygotowania  do Dnia Babci i Dziadka idą pełną parą ,uczymy się wierszyków,  piosenek, tańców . Przygotowaliśmy zaproszenia oraz upominki . Przedszkolacy zrobili również pyszne wafelki w kształcie serduszek, kwiatuszków i bałwanków. Prawie  wszystko gotowe na wizytę wspaniałych gości jeszcze tylko dekoracja sali , ale dzieci już pracują.

Przedszkolacy wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu absolwentki naszego przedszkola. Jej piękna gra na skrzypcach zachęciła dzieci do wspólnego kolędowania.

Z okazji Nowego Roku filharmonia przedszkolaka przygotowała koncert noworoczny, sopran śpiewaczki operowej zachwycił dzieci.

,,Wesołe Sówki” odwiedzili znów licealiści z ZSA-P  czytając kolejne przygody Franklina . Dzieci były zachwycone i chętnie odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści przeczytanej książeczki. Przedszkolacy wykonali dla swoich starszych kolegów zakładki , a sami otrzymali medale czytelnika. Później dzieci zaprosiły licealistów do tańca i wspólnie tańczyliśmy walczyka . Integracja wyzwoliła wiele radosnych  emocji  wśród przedszkolaków i młodzieży.

Ćwiczymy z Fado

Zimowe zabawy „Sówek”

GRUDZIEŃ 2018

Przedszkolna wigilijka

Zabawy z okazji odwiedzin Mikołaja na które czekaliśmy cały rok .Były zagadki, tańce piosenki niespodzianki ,upominki również dla Mikołaja, który obiecał wrócić za rok .

,,Wesołe Sówki” bardzo dobrze radzą sobie na zajęciach matematycznych połączonych z muzyką i zabawami konstrukcyjnymi.

Podjęliśmy współpracę z uczniami ZSA-P którzy przygotowali dla przedszkolaków warsztaty –czytaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki ,kolorowaliśmy rysunki . Dzieci otrzymały ordery zaprojektowane i wykonane przez licealistów.

LISTOPAD 2018

Grupa ,,Wesołych Sówek” realizując tematykę Polska-moja ojczyzna nauczyła się wspaniale czterech zwrotek hymnu , który z okazji Święta Niepodległości zaśpiewała z całym przedszkolem. Dzieci poznając polskie specjały lepiły z ogromnym zaangażowaniem z paniami kucharkami pierogi ,które podczas obiadu smakowały wyśmienicie . W kolejnym dniu zrobiliśmy masło –przedszkolacy z niedowierzaniem obserwowali efekty swojej pracy. Relaks natomiast odbywał się przy dźwiękach muzyki Chopina oraz podczas spaceru do parku gdzie obserwowaliśmy wiewiórki.

Jesienne zabawy z chustą animacyjną

Literkowe zabawy z kasztanami

Zajęcia swobodne

Zajęcia muzyczne