ROK SZKOLNY 2020/2021

MARZEC 2021

Powitanie wiosny

22 marca przedszkolacy z „Wesołych Sówek” pojawili się ubrani w wiosennych barwach. Już kilka dni wcześniej pomagali udekorować salę wiosennymi ozdobami, a dzisiaj wykonali pracę plastyczną „Pani Wiosna”. Największą atrakcją dzisiejszego dnia był spacer po najbliższej okolicy w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Mamy nadzieję, że starania przedszkolaków sprawią, iż WIOSNA zagości u nas na dobre.

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy przygotowali dziewczynkom wiele niespodzianek. Oprócz życzeń były upominki – serduszka, wykonane przez chłopców oraz prezenciki zakupione przez rodziców.

LUTY 2021

„Z kulturą mi do twarzy”

W ramach realizowanego w „Wesołych Sówkach” Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, dzieci wybrały się dzisiaj na interaktywny koncert do Filharmonii. Przedszkolacy otrzymali bilety, wyszukiwali swoich miejsc na widowni, a na koniec nagrodzili muzyków burzą oklasków.

Walentynki

15 lutego dzieci świętowały Walentynki. Wokół królowały serduszka w różnych odcieniach czerwieni. Przedszkolna skrzynka pocztowa z trudem pomieściła wszystkie „Walentynki”. Dzieci obdarowały się wcześniej przygotowanymi prezencikami. Nie zabrakło również wesołych zabaw i słodkiego akcentu – czerwonych lizaków w kształcie serc.

Walentynkowe kodowanie

W tym dniu dzieci zmierzyły się również z walentynkowym kodowaniem, które polegało na ułożeniu kolorowych serduszek na macie do kodowania według określonej cechy.

Bal karnawałowy

Ach cóż to był za bal!!! Księżniczki, piraci, wróżki, policjanci i superbohaterowie bawili się dzisiaj na Balu Przebierańców. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na prezentację strojów, zabawy taneczne i konkursy. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych, balowych strojów.

STYCZEŃ 2021

Dzień Babci i Dziadka

GRUDZIEŃ 2020

Wigilijka w „Wesołych Sówkach”

Dziękujemy Rodzicom za wszystkie smakołyki, które znalazły się na naszym wigilijnym stole.

4 grudnia już od wczesnych godzin rannych, dzieci wypatrywały Mikołaja. Ku radości wszystkich przedszkolaków, ten niezwykły gość pojawił się wraz z Elfem. Dzieci powitały Mikołaja wierszem i piosenką, a On obdarował je pięknymi prezentami.

LISTOPAD 2020

Dzień Pluszowego Misia

Przedszkolaki z „Wesołych Sówek” jak co roku obchodziły dzisiaj Dzień Pluszowego Misia. Mimo tego, że nie mogły przynieść swoich ukochanych pluszaków, było radośnie, zabawnie i ciekawie. Tańczyliśmy przy misiowych przebojach, próbowaliśmy misiowego przysmaku – miodu. Nie zabrakło także zagadek o znanych misiach – bohaterach bajek. Dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną – dużego misia i otrzymały misiowe medale.

Zabawy z GENIBOT’EM

Dzięki uprzejmości autorów programu Uczymy Dzieci Programować Wesołe Sówki również miały możliwość poznać nowego robota – GENIBOT’A i bawić się z nim programując trasy z niespodzianką 🙂

Z kulturą mi do twarzy

W ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” dzieci z Wesołych Sówek poznały instrumenty muzyczne a następnie w zabawie próbowały odgadnąć instrument po wydawanym dźwięku. Dodatkowo dzieci oglądały mini koncert dla przedszkolaków próbując odgadnąć, z jakiej bajki pochodzi zaprezentowany utwór. 🙂

Jesienne kodowanie

Jesienne kodowanie w Wesołych Sówkach. Dzieci dopasowywały parasole według określonej cechy układając je w odpowiednim miejscu na macie do kodowania. Same mogły również w trakcie sprawdzać czy zadanie zostało poprawnie wykonane. Brawo Sówki! 🙂

Kodowanie na dywanie

„Kodowanie na dywanie” w Wesołych Sówkach. W piątek dzieci w zespołach układały jesienne puzzle a następnie poznawały ciekawe zakątki naszego kraju w ramach wymiany pocztówkowej. My również przygotowaliśmy dużoooo pocztówek do wysłania ?

Dzień Jeża

10 listopada przedszkolaki z „Wesołych Sówek” świętowały Dzień Jeża. Ten mały kolczasty zwierzak stał się bohaterem rozmów, zabaw oraz prac plastycznych.

W ramach wymiany pocztówkowej Wesołe Sówki kolejną widokówkę otrzymały od przedszkolaków z Kaszub ?

PAŹDZIERNIK 2020

Wymiana pocztówkowa

W ramach wymiany pocztówkowej Wesołe Sówki otrzymały pocztówkę i list od przedszkolaków z województwa małopolskiego✉️?? W odpowiedzi również pochwaliliśmy się naszym pięknym miastem ??✉️??

Jesienny krajobraz

Korzystając z pięknej pogody Wesołe Sówki wczoraj udały się do ogrodu przedszkolnego by namalować wspólny krajobraz jesienny ??? Dzieci zbierały jesienne listki, które zostały również dołączone do naszego jesiennego arcydzieła ???????

Zabawy z symetrią z Uczymy Dzieci Programować

Kolejnym wyzwaniem Code Week było ułożenie drugiej połowy jesiennego drzewa na macie do kodowania 🙂 Dzieci poradziły sobie z tym wyzwaniem znakomicie! 🙂

Jesienny spacer do parku

Jesień w pełni, pogoda dopisała, dlatego wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego parku. Dzieci zbierały kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Po powrocie do przedszkola, ułożyły piękną kompozycję z jesiennych darów.

Pętle czyli szukamy powtórzeń w życiu z Uczymy Dzieci Programować

Przedszkolaki wykonały kolejne zadanie konkursu Cała Polska Programuje. Dzieci szukały powtórzeń w życiu codziennym i znalazły je w porach roku ? Każdej porze roku przyporządkowały określony kolor kubeczka a następnie układały je według wskazanego rytmu ?

Kubeczki od A do Z z Uczymy Dzieci Programować

Wesołe Sówki próbowały swoich sił w kubeczkowym wyzwaniu Cała Polska Programuje. Dzieci układały kolorowe wieże według podanego wzoru 🙂

WRZESIEŃ 2020

Dzień Chłopaka

Środa to był szczególny dzień dla chłopców z grupy „Wesołych Sówek”. Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia i wręczyły im przygotowane upominki. Nie zabrakło również zabaw, tańców przy muzyce i słodkiego poczęstunek dla wszystkich dzieci.

Powitanie Jesieni

W środę 23 września Wesołe Sówki odwiedziła Pani Jesień. Dzieci mogły wspólnie z gościem śpiewać, tańczyć, rozwiązywać zagadki a także poznać jesienne skarby przeniesione w koszyku ?

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dzieci z Wesołych Sówek tak świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji – konkurencje sportowe, zabawy integracyjne, tańce. Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy.

Międzynarodowy Dzień Kropki

We wtorek Wesołe Sówki obchodziły w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to szczególny dzień, ponieważ dzieci odkrywają swoje talenty, bawią się wspólnie z rówieśnikami i ukazują swoją kreatywność. Jest to dzień pełen radości! Wspólnie z dziećmi szukaliśmy kropek ukrytych w sali, bawiliśmy się przy piosence o Kropce a także wykonaliśmy proste zadania na macie do kodowania. Nie obyło się bez zabaw ruchowych i zdjęć ze śmiesznymi minkami ? A wykonane prace plastyczne przez dzieci mówią same za siebie – wszystko było w kropki ?

 

CZERWIEC 2019

,,Wesołe Sówki” bardzo lubiły zajęcia na których gościły zwierzęta, poznawały ich zwyczaje oraz uczyły się jak sprawować opiekę nad swoim pupilem. Franek i Tosia odwiedzili nas ze swoim króliczkiem, Wiktor z jeżem Smolikiem i Magda podczas  dogoterapii z Fado.

DZIEŃ DZIECKA

Wycieczka na Ranczo Baranówka z okazji Dnia Dziecka była długo wyczekiwaną imprezą .Dzieci  miały okazję w sposób wielozmysłowy poznawać świat przyrody. Przedszkolacy zwiedzali stajnie, obserwowali konie na pastwisku, jeździli konno oraz bryczką. Po krótkim odpoczynku i posiłku na łonie przyrody dzieci wyruszyły z kompasami na lekcję terenoznawstwa oraz poszukiwanie skarbu. Wystarczyło jeszcze energii na animacje, zabawy na boisku, skoki na trampolinie i chodzenie po linie. Dzieląc się wrażeniami w dobrych humorach wracaliśmy do przedszkola gdzie oczekiwali rodzice na swoich małych podróżników.

MAJ 2019

DZIEŃ RODZICA

Z okazji Dnia Rodzica świętowaliśmy  w grupie Wesołych Sówek bawiąc się podczas warsztatów muzyczno-plastycznych. Dzieci przygotowały program artystyczny, mamy rysowały portrety tatusiów, natomiast panowie z pomocą przedszkolaków  ozdabiali wazon dla mamy . Spotkanie zakończyło się ludowymi tańcami integracyjnymi.

KWIECIEŃ 2019

Kwiecień w ,,Wesołych Sówkach” upływa w wiosennym nastroju. Malowaliśmy świat na niebiesko z okazji Światowego Dnia Autyzmu, w żółtych barwach cieszyliśmy się słonecznymi dniami .W naszym ogrodzie zakwitły na różowo drzewa co było inspiracją do zajęć plastyczno-technicznych. Przyszedł również czas na wysiew zboża – przedszkolacy mieli mnóstwo wrażeń sensorycznych . Spotkaliśmy się z Fado biorąc udział w zajęciach wiosennej gimnastyki z psem. W parku natomiast obserwowaliśmy szpacze budki i słuchaliśmy śpiewu ptaków.

MARZEC 2019

Z  okazji nadejścia wiosny dużo atrakcji zdarzyło się w naszej grupie. Rozpoczęliśmy  od spotkania z filharmonią gdzie głównym aktorem był kontrabas. Następnie dzieci bardzo chętnie ćwiczyły z Fado  w trakcie  dogoterapii,  oraz uczyły się sprzątać po swoich pupilach. Podczas korowodu w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny śpiewaliśmy piosenki o tematyce wiosennej maszerując uliczkami osiedla. Przedszkolacy przystrojeni w kolorowe wianki szukali oznak wiosny – krokusów , przebiśniegów, bratków , słuchali coraz głośniejszych, śpiewających ptaków. Po powrocie do przedszkola dzieci  przeniosły  swoje emocje na papier ochoczo rysując. Dzień kończył się  ulubionymi  zabawami -,,Gra w zielone” i ,, Zbudź się misiu , zbudź”.

,,Najmodniejsze bluzki tego sezonu”- dzieci nie mogły się doczekać kiedy ozdobią farbą przygotowane bluzki ,były bardzo  pomysłowe i radosne tworząc własne kompozycje na materiale . Wrażenia sensomotoryczne dostarczyły wielu emocji  .Mali artyści tworzyli wielkie projekty.

Zajęcia matematyczne w ,,Wesołych Sówkach” to zawsze duży wysiłek umysłowy , ale też samodzielne doświadczanie , przeliczanie , sprawdzanie własnych umiejętności . Klasyfikacja wg określonych cech wymagała skupienia i uwagi . Wspólne konstruowanie natomiast to dobra komunikacja i kooperacja . Dzieci z dużym zaangażowaniem podejmowały kolejne działania ciesząc się ze swoich sukcesów.

LUTY 2019

,,Bo w teatrze, teatrze, teatrze czarodziejskie jest to na co patrzę…”- dzieci brały udział w przedstawieniu przygotowanym przez wychowawców pt. ,,Zarozumiała rękawiczka”. Były bilety, numerowane krzesła , kolorowe rękawiczki- kukiełki i ta magiczna atmosfera. Później przedszkolacy ze swoimi pacynkami odgrywali różne role. Wydarzenie to  pozwoliło dzieciom na kreatywność i dzielenie się emocjami.

Bal karnawałowy

Rodzice przygotowali piękne, wymarzone stroje, a my dołożyliśmy wielu starań aby ten dzień był wyjątkowy i radosny.