ROK SZKOLNY 2021/2022

MIKOŁAJKI

LISTOPAD 2021

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzieci przedstawiały swoje maskotki, uczestniczyły w ,,misiowym” przyjęciu i zrobiły misia polarnego z gazety. Na zakończenie było malowanie twarzy i fotobudka.

Przyjaciele Zippiego to właśnie My!

W tym tygodniu zakończyliśmy pierwszą część programu – UCZUCIA

Na spotkaniach dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać uczucia: smutku, radości, złości, zazdrości i zdenerwowania. W trakcie zajęć było wiele okazji do zabawy, ćwiczeń i rozmów. Każde dziecko narysowało swojego patyczaka – Zippiego.

POCZYTAJMY, POSŁUCHAJMY….

Czytanie – jak wszystkim wiadomo – wszechstronnie wspiera rozwój dziecka. Krótko mówiąc ,,Książka uczy, bawi, wychowuje….”

Pani Grażynka, przyjęła zaproszenie, angażując się w spotkania czytelnicze w grupie. Rozpoczęła czytanie książki z serii Zaopiekuj się mną: „MAKSIO SZUKA DOMU”.

Dziękujemy Pani Grażynce!

DZIEŃ JEŻA

Poznaliśmy zwyczaje jeży, przygotowaliśmy domek dla jeża, który umieścimy w przedszkolnym podwórku oraz piękna pracę plastyczną. Super zabawa!

11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Kształtowanie postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, poszerzenie wiedzy na temat własnej Ojczyzny. Poprawne zachowanie się w czasie śpiewu hymnu.

PAŹDZIERNIK 2021

Przestrzenna praca plastyczna ,,Las”

Rozpoczęliśmy realizację Programu ,,Przyjaciele Zippiego”

DZIEŃ DRZEWA

Wiewiórki biorą czynny udział w akcji CODE WEEK 2021. Dzieci kodują na macie wykorzystując daru jesieni, układają wieże z kubeczków wg podanej instrukcji i kolorują zakodowane ilustracje (kody QR).

ZAKODOWANE DARY NATURY – CODE WEEK 2021

JESIEŃ

Wiewiórki uwielbiają Jesień.

Akademia Sprawnego Przedszkolaka – ćwiczenia z Panią Sławą.

WRZESIEŃ 2021

DZIEŃ CHŁOPAKA

Wspaniała okazja do integracji i dobrej zabawy.

W przedszkolu miło płynie czas.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PSZCZOŁY

ROK SZKOLNY 2020/2021

CZERWIEC 2021

NOCNE HARCE W PRZEDSZKOLU CZYLI ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA SZEŚCIOLATKÓW!

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2020/21

SADZIMY KASZTANOWCA
Starszaki z Wiewiórek żegnając się z przedszkolem, pozostawili po sobie pamiątkę- kasztanowiec, który sami wyhodowali. Dzieci prowadziły długotrwałą obserwację.
Jesienią z zebranych w parku kasztanów wybrały 12 najładniejszych.
Posadziły do 2 doniczek po 6 kasztanów. Sprawdziły w jakich warunkach kasztany wykiełkują. Jedną doniczkę dzieci ustawiły na zewnątrz w ogrodzie przedszkolnym. Drugą na parapecie w sali. Obserwacja trwała od września do czerwca. W doniczce umieszczonej na zewnątrz 1 kasztanowiec wykiełkował. To ten, który dzieci posadziły w ogrodzie przedszkolnym😊

POŻEGNANIE Z 5-LATKAMI

DZIEŃ TATY

Dzień Ojca Wiewiórki uczciły programem pełnym miłości i powagi….wykorzystały zrobione przez siebie instrumenty by móc zagrać – na cześć Taty – razem z orkiestrą wykonującą ich ulubiony utwór A. Vivaldiego

Grupy najstarsze żegnają się z kolegami z przedszkola śpiewając im piosenki śląskie, także o tym, jak przez wiele lat miło i radośnie było im w naszym przedszkolu, że teraz czeka na nich szkoła, ale najpierw będą wakacje.

Wiewiórki zwiedzają Szkołę Podstawową Nr 10 w Tarnowskich Górach.

Wiewiórki zwiedzają Szkołę Podstawową w Bobrownikach.

DZIEŃ DZIECKA

MAJ 2021

MUZEUM CHLEBA

Grupa Wiewiórki w Muzeum Chleba.

KWIECIEŃ 2021

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROGRAMU „PRZYJACIELE ZIPPIEGO”

Dobiegła końca realizacja programu promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Wychowankowie uczyli się różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonalili relacje z innymi ludźmi. Uwieńczeniem tych niezwykłych 24 spotkań było ,,świętowanie”. Podczas uroczystości dzieci wykonały korony, otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki z zasadami oraz wizytówki programu. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników programu. Brawo!!!