ROK SZKOLNY 2021/2022

ZAKODOWANE DARY NATURY – CODE WEEK 2021

JESIEŃ

Wiewiórki uwielbiają Jesień.

Akademia Sprawnego Przedszkolaka – ćwiczenia z Panią Sławą.

WRZESIEŃ 2021

DZIEŃ CHŁOPAKA

Wspaniała okazja do integracji i dobrej zabawy.

W przedszkolu miło płynie czas.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PSZCZOŁY

ROK SZKOLNY 2020/2021

CZERWIEC 2021

NOCNE HARCE W PRZEDSZKOLU CZYLI ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA SZEŚCIOLATKÓW!

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2020/21

SADZIMY KASZTANOWCA
Starszaki z Wiewiórek żegnając się z przedszkolem, pozostawili po sobie pamiątkę- kasztanowiec, który sami wyhodowali. Dzieci prowadziły długotrwałą obserwację.
Jesienią z zebranych w parku kasztanów wybrały 12 najładniejszych.
Posadziły do 2 doniczek po 6 kasztanów. Sprawdziły w jakich warunkach kasztany wykiełkują. Jedną doniczkę dzieci ustawiły na zewnątrz w ogrodzie przedszkolnym. Drugą na parapecie w sali. Obserwacja trwała od września do czerwca. W doniczce umieszczonej na zewnątrz 1 kasztanowiec wykiełkował. To ten, który dzieci posadziły w ogrodzie przedszkolnym😊

POŻEGNANIE Z 5-LATKAMI

DZIEŃ TATY

Dzień Ojca Wiewiórki uczciły programem pełnym miłości i powagi….wykorzystały zrobione przez siebie instrumenty by móc zagrać – na cześć Taty – razem z orkiestrą wykonującą ich ulubiony utwór A. Vivaldiego

Grupy najstarsze żegnają się z kolegami z przedszkola śpiewając im piosenki śląskie, także o tym, jak przez wiele lat miło i radośnie było im w naszym przedszkolu, że teraz czeka na nich szkoła, ale najpierw będą wakacje.

Wiewiórki zwiedzają Szkołę Podstawową Nr 10 w Tarnowskich Górach.

Wiewiórki zwiedzają Szkołę Podstawową w Bobrownikach.

DZIEŃ DZIECKA

MAJ 2021

MUZEUM CHLEBA

Grupa Wiewiórki w Muzeum Chleba.

KWIECIEŃ 2021

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROGRAMU „PRZYJACIELE ZIPPIEGO”

Dobiegła końca realizacja programu promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Wychowankowie uczyli się różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonalili relacje z innymi ludźmi. Uwieńczeniem tych niezwykłych 24 spotkań było ,,świętowanie”. Podczas uroczystości dzieci wykonały korony, otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki z zasadami oraz wizytówki programu. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników programu. Brawo!!!

MARZEC 2021

Konkurs „Moja dzielnica – Osada Jana”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ” Moja dzielnica – Osada Jana”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody ufundowała Rada Dzielnicy Osady Jana, a wszystkie prace można podziwiać na oknach Szkoły Podstawowej nr 10 budynek B przy ul. Zacisznej.

Dzień pełen wrażeń.

Goście w naszej grupie – STRASZYKI.

Pan Marek, tatuś Kamila opowiedział nam o hodowli straszyków. Każdy mógł przez chwilę obcować ze zwierzątkiem. Wizyta ta wywołała wśród dzieci wiele radości i ciekawości. Dziękujemy tatusiowi Kamila za interesującą lekcję przyrody.

POWITANIE WIOSNY

-zielony dzień w grupie „WIEWIÓREK”

-zapoznanie z tradycją żegnania Zimy i powitania Wiosny

-zapoznanie ze starym zwyczajem topienia Marzanny

-wspólne zabawy, tańce i piosenki o tematyce wiosennej

-spacer z kwiatami i gaikiem ulicami naszego osiedla

”MÓJ KOMPUTER”

Rozwijanie wyobraźni, doskonalenie motoryki małej.

PRZEDSZKOLNY DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych.

Chłopcy z wielką elegancją złożyli paniom z całej społeczności przedszkolnej i koleżankom najserdeczniejsze życzenia. Wręczyli własnoręcznie przygotowane kwiaty i upominki. W miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę i słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy chłopcom za mile spędzony czas

Spisaliście się na medal !!!

KOSMOS

Poznajemy Układ Słoneczny, Wszechświat – wiadomości, eksperymenty, prace plastyczne, zabawy, guiz kosmiczny

KODOWANIE W WIEWIÓRKACH

Zabawy w kodowanie z wykorzystaniem kolorowych kubeczków.

LUTY 2021

BAJKOWY BAL KARNAWAŁOWY!

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i zabawnej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych, balowych strojów.

Bądźmy zdrowi!

Wiemy, więc działamy! Kształtowanie postaw  prozdrowotnych, nabywanie wiedzy o zdrowym stylu życia, zachęcanie do spożywania owoców i warzyw.