Podczas ferii nasze Pszczółki i Biedronki ruszają się bardzo często 🙂 Ich ulubioną formą aktywności są zabawy ruchowe przy muzyce. Chętnie i zawsze z uśmiechem na ustach dzieci uczestniczą w proponowanych im zabawach muzycznych. Świetnie bawią się śpiewają zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim, którego ochoczo uczą się w naszej placówce.

A oto przykłady zabaw, które można powtórzyć z dziećmi w domu 🙂

 

Zabawa po angielsku z wykorzystaniem chusty animacyjnej utrwalająca nazwy kolorów. Wspólnie z dziećmi śpiewamy tekst poniższej piosenki, gdzie po zwrocie Now let’s stop podany jest kolor. Zadaniem dziecka jest szybko odszukać wskazany kolor i zająć właściwe miejsce na chuście 🙂 Oczywiście również zmieniamy tempo śpiewania piosenki!

Walking walking. Walking walking.

Hop hop hop. Hop hop hop.

Running running running.

Running running running.

Now let’s stop. Now let’s stop.

“Żeby zdrowym być na duchu, dbaj by ciało było w ruchu! Bo ruch ciału sił da wiele i duch zdrowy będzie w ciele! 🙂